MOBILEJak włączyć ukryte opcje w Androidzie

Jak włączyć ukryte opcje w Androidzie

System operacyjny Android obecnie stosowany jest w wielu popularnych urządzeniach mobilnych. Większość smartfonów oraz tabletów korzysta właśnie z produktu Google. Całość, pomimo prostej i intuicyjnej obsługi jest niezwykle rozbudowana i pozwala na niemal nieograniczone możliwości jeśli chodzi o instalacje dodatkowego oprogramowania (aplikacje, gry, widżety). Poza tym wspomniany system można bardzo łatwo spersonalizować w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadał naszym indywidualnym potrzebom.

 

Jak włączyć ukryte opcje w Androidzie - zdjęcie

 

Niemniej jednak, niewielu użytkowników wie, że Android posiada także sporo, z pozoru ukrytych opcji i funkcjonalności, które dają nam dodatkowe możliwości. Poniższy poradnik zademonstruje w kilku krokach, jak możemy dostać się do nich dostać z poziomu menu systemu. Warto dodać, że został on opracowany z myślą o posiadaczach smartfonów oraz tabletów z Androidem w wersji 4.2 lub nowszej. Ukryte opcje programistyczne pozwalają między innymi na robienie zrzutów ekranowych w momencie, kiedy nie działa sposób z wciśnięciem odpowiedniej kombinacji klawiszy. Ponadto, dzięki nim poznamy dokładną pozycję miejsca, gdzie dotykamy palcem ekran, granice wyświetlanych elementów (opcja przydatna przede wszystkim designerom oraz programistom aplikacji mobilnych). Nie zabrakło tutaj także funkcji dopasowującej skalę animacji (jej wyłączenie spowoduje przyspieszenie działania menu) oraz takiej, która wymusza renderowanie grafiki przy użyciu GPU. Kolejna dostępna opcja odpowiada zaś za możliwość ustalania limitów procesów, które działają w tle.

 

To nie wszystko - ukryte menu programistyczne zawiera również wiele opcji, które często przydają się w czasie tworzenie i kodowania aplikacji. Przed uruchomieniem którejś z nich należy jednak pamiętać, że zmiana wartości może spowodować niepoprawne działanie urządzenia. Nie bez powodu funkcjonalności te zostały fabrycznie "schowane" przez producenta.

Jak się do nich dobrać?

 

Jak włączyć ukryte opcje w Androidzie - zdjęcie 2  Jak włączyć ukryte opcje w Androidzie - zdjęcie 3

 

Na początku z menu głównego wybieramy Informacje o telefone, po czym szybko klikamy kilka razy z rzędu na Numer kompilacji. Klikamy tak długo, aż na ekranie pojawi się komunikat o treści "Jesteś teraz programistą".

 

Jak włączyć ukryte opcje w Androidzie - zdjęcie 4  Jak włączyć ukryte opcje w Androidzie - zdjęcie 5

 

Aby móc korzystać z opcji programistycznych należy teraz wrócić do menu głównego Ustawień i po przescrollowaniu opcji na samym dole wybrać nowo powstałą pozycję Opcje dla programistów. Od tej chwili wszystkie wyżej opisane funkcjonalności są dostępne. Prawda, że to proste?

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak włączyć ukryte opcje w Androidzie

  • ~ Robert U mnie niestety to klikanie nie włączyło funkcji programistycznych. Jest może jakiś inny sposób? [email protected]

PARTNERZY SERWISU: