MOBILECzym się różni tablet od iPoda?

Czym się różni tablet od iPoda?

Zastanawiasz się nad kupnem tabletu lub iPoda, ale nie wiesz czym się od siebie różnią? W tym poradniku szczegółowo wyjaśniamy czym się różni tablet od iPoda.

 

Czym się różni tablet od iPoda?  - zdjęcie

Czym się różni tablet od iPoda?

Zacznijmy najpierw od iPoda, który na dobrą sprawę z tabletem (prócz kilku funkcji) nie ma zbyt wiele wspólnego. iPod to niewielki (do 3.5 cala) odtwarzacz multimedialny, stworzony przez firmę Apple. Jego głównym zastosowaniem jest możliwość słuchania muzyki, a także filmów – w nowszych wersjach. Na rynku w kolejnych latach pojawiły się bardziej rozbudowane urządzenia tego typu o nazwie iPod touch, zawierające ekran dotykowy oraz dostęp do bezprzewodowego internetu, aplikacji i gier, jednak z czasem ich popularność zaczęła spadać na rzecz smartfonów (iPhone) i tabletów (iPad).

Tablet to urządzenie multimedialne stworzone z myślą o internecie, grach i aplikacjach. Nie posiada klawiatury, choć istnieją wyjątki w postaci Microsoft Surface (klawiaturę można przymocować bezpośrednio do urządzenia). Cechuje go większy ekran niż w przypadku iPodów – od 5 do nawe 12 cali. Na rynku jest cały szereg tabletów. Wśród producentów jest również firma Apple, która regularnie wypuszcza kolejne modele tabletów o nazwie iPad. Ich ceny wahają się w granicach od 1500 – 3000 zł, w zależności od modelu. Tablety firmy Apple pracują na systemie operacyjnym iOS. Innymi popularnymi systemami są Android (korzysta z niego wielu producentów) oraz Windows Phone (przeważnie urządzenia mobilne Microsoftu i Nokii).

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: