MOBILEDarmowe gry dla dzieci na Android

Darmowe gry dla dzieci na Android

Smartfony i tablety z Androidem wykorzystywane są nie tylko przez dorosłych, ale coraz częściej także przez dzieci. Zarówno te najmłodsze, jak i te nieco starsze. Pociechy używają tych urządzeń przede wszystkim jako przenośne konsole do gier oraz nieco rzadziej, jako urządzenia pomagające w edukacji. Jeśli chcielibyście mieć wpływ na to, w co Wasze dziecko gra na smartfonie powinniście zajrzeć do poniższego rankingu. Znajdziecie w nim bowiem zbiór najlepszych, naszym zdaniem darmowych gier dla najmłodszych, które nie tylko pozwolą im miło spędzić czas, a Wam dadzą chwilę spokoju, ale także nauczą kilku przydatnych umiejętności.

 

 

Kids Memory Game Lite

Na początek gra edukacyjna Kids Memory Game Lite. Już sama nazwa wskazuje na to, że aplikacja pomaga naszym pociechom ćwiczyć pamięć. Całość to swego rodzaju klon dobrze znanej gry Memory, w której należało pojedynczo odkrywać rozsypane na podłodze kartoniki i zapamiętywać zapisane na nich figury łącząc je w pary. Ten, kto znalazł najwięcej par wygrywał. Podobnie jest w przypadku prezentowanej gry. Na ekranie smartfona pojawiają się na chwile pojedyncze karty z różnymi rysunkami. Po ich zakryciu należy zapamiętać pozycję danej karty po to, by w czasie kiedy druga identyczna zostanie pokazana, móc połączyć obie w parę. Do naszej dyspozycji jest kilka kategorii obrazków. Mamy tutaj do czynienia między innymi ze zwierzętami, roślinami, liczbami oraz literami. Całość doskonale ćwiczy pamięć i zapewnia długie godziny świetnej zabawy.

 

Darmowe gry dla dzieci na Android - zdjęcie

 

My Virtual Dog - Pup & Puppies

Kolejny tytuł na naszej liście to współczesna odmiana popularnego kilkanaście lat temu Tamagocchi - czyli wirtualnego pupila, którym należy się odpowiednio opiekować. My Virtual Dog - Pup & Puppies to gra, która pozwoli nauczyć nasze dzieci opiekuńczości, odpowiedzialności i punktualności. Rozwinie także refleks, pamięć oraz pozwoli nauczyć się podstaw liczenia i logicznego myślenia. To wszystko za sprawą przytulnego, wirtualnego zwierzaka, którym trzeba się odpowiednio opiekować. Aby się rozwijał należy się z nim bawić (dostęp do wielu mini-gier), karmić go, myć oraz kłaść spać. Nie zabrakło także możliwości kupowania zwierzakowi różnego rodzaju ubrań czy zabawek. Całość została opatrzona miłą dla oka, kreskówkową grafiką i przyjemnymi efektami dźwiękowymi. Możecie być pewni, że Wasze dziecko będzie za nią przepadać!

 

Darmowe gry dla dzieci na Android - zdjęcie 2

 

Animal Puzzle

Animal Puzzle to gra, która przenosi najmłodszych do świata fauny. mamy tutaj do dyspozycji kilka przepięknych, bajkowych scenerii ze zwierzakami w roli głównej. Zadanie gracza polega na ułożeniu danego obrazka z rozsypanych na ekranie puzzli. Układaniu elementów wtóruje przyjemna dla ucha muzyka. Gra doskonale uczy koncentracji, logicznego myślenia oraz cierpliwości. Ponadto prezentuje świat zwierząt zarówno tych dzikich, jak i udomowionych. Warto dodać, że banalnie proste w obsłudze, obrazkowe menu nie powinno sprawić problemu nawet tym najmłodszym graczom.

 

Darmowe gry dla dzieci na Android - zdjęcie 3

 

Nice My Pony Coloring for Kids

Ostatnia w zestawieniu gra-aplikacja to wirtualna kolorowanka z motywem przewodnim z popularnego serialu animowanego My Little Pony (Małe Kucyki). To świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych fanów bajki. Nice My Pony Coloring for Kids przenosi gracza w świat małych kucyków i pozwala nadać otoczeniu dowolny kolor. Na ekranie smartfona lub tabletu pojawia się czarno-biała grafika, którą należy pokolorować przy użyciu dostępnego zestawu kredek (wirtualnych rzecz jasna). Ogromną zaletą aplikacji jest to, że po pomalowaniu wszystkich dostępnych obrazków zabawa zaczyna się od nowa bez konieczności kupowania kolejnej kolorowanki.

 

Darmowe gry dla dzieci na Android - zdjęcie 4

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: