MOBILEDarmowe gry RPG na Android

Darmowe gry RPG na Android

Gry RPG, czyli Role Playing Game od pewnego czasu pojawiają się także na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Obecnie mamy do czynienia z wieloma rodzajami erpegów - od klasycznych, z mnóstwem tekstu oraz różnymi ścieżkami wyboru, ale za to bardzo kiepską oprawą graficzną, przez klasyczne turowe RPG po ostatnio chyba najpopularniejsze Action-RPG, do których należy chociażby Diablo. Poniżej możecie znaleźć kilka, naszym zdaniem, najlepszych darmowych gier RPG stworzonych przede wszystkim z myślą o posiadaczach urządzeń mobilnych z systemem Android.

 

 

Akasha

Akasha to pradawny mityczny run o wielkiej mocy, powstaniu któremu towarzyszyło wiele bólu i śmierci, za które odpowiadają demoniczne siły. Przez run ów wyginęła niemal cała populacja miasteczka Yavarani. Uratowała się zaledwie garstka ludzi, a wśród nich nasz bohater. Akasha to także nazwa gry MORPG, której akcja zaczyna się po powrocie wspomnianego już bohatera w rodzinne strony. Wraca on, by pomścić śmierć swoich bliskich i raz na zawsze rozprawić się z siłami zła. W czasie gry przyjdzie nam zwiedzać liczne, malownicze krainy, wykonywać zróżnicowane misje, walczyć z coraz to potężniejszymi przeciwnikami i zdobywać nowe umiejętności oraz broń. Tylko od nas zależy, jak rozwinie się nasza postać. Do wyboru są trzy klasy bohaterów: Łucznik, Wojownik oraz Czarownik. Każda z nich posiada unikalne umiejętności. Twórcy do naszej dyspozycji oddali dziesiątki magicznych zaklęć oraz setki kombinacji oręża. Co jakiś czas zaś przyjdzie nam się zmierzyć z niezwykle wymagającymi bossami. Akasha to gra, która zapewni kilkadziesiąt godzin niezapomnianej zabawy.

 

Darmowe gry RPG na Android - zdjęcie

 

The Lone Ranger

Samotny Jeździec, czyli Lone Ranger to gra, która oparta została na motywach hollywoodzkiego hity studia Disney o tym samym tytule. Gra nie jest typowym erpegiem, wpleciono tutaj bowiem liczne wątki przygodowe oraz sporo wartkiej akcji. Całość przenosi nas w czasy Dzikiego Zachodu. Nasze zadanie polega zaś na wcieleniu się w rolę niezłomnego stróża prawa, którego zadaniem jest bronić niewielkiego miasteczka o nazwie Colby. To bowiem coraz częściej najeżdżane jest przez bandytów, a wśród władz zaczyna szerzyć się korupcja. Co jakiś czas do pomocy przybywać nam będzie tajemniczy Indianin Tonto. The Lone Ranger to także przepiękna grafika 3D oraz realistyczne efekty dźwiękowe. Nasza postać z misji na misję zdobywać będzie coraz to nowsze umiejętności oraz broń. Aby sprawniej przemieszczać się pomiędzy lokacjami, będziemy także musieli zaopatrzyć się w odpowiedniego konia. Rozgrywka przewidziana została na co najmniej kilkanaście godzin. Niemniej jednak przy The Lone Ranger nie będziemy się nudzić nawet przez minutę.

 

Darmowe gry RPG na Android - zdjęcie 2

 

SoulCraft

SoulCraft to typowy przedstawiciel gatunku action RPG. Gra poza elementami typowymi dla popularnych erpegów okraszona została prostym systemem sterowania, nieco okrojonymi możliwościami wyboru ścieżki fabularnej oraz uproszczonym systemem rozwoju bohatera. W zamian za to mamy tutaj do czynienia z całą masą wartkiej akcji, ciągłą walką z hordami przeciwników oraz epickimi bitwami przeciwko potężnym bossom. SoulCraft swoim wyglądem i systemem rozgrywki bardzo przypomina Diablo III, które znane jest z pecetów oraz konsoli. Z tą różnicą, że możemy w nią zagrać wszędzie tam, gdzie tylko chcemy. Wystarczy mieć przy sobie smasrtfon z systemem Android. Na początku do wyboru mamy jedynie postać Wojownika, z biegiem czasu możemy jednak odblokowywać inne klasy (Maga oraz Łuczniczkę). Nie zabrakło możliwości rozwoju kilku różnych cech oraz umiejętności (siła, zwinność, magia, umiejętność posługiwania się bronią, itd). Za zdobyte po drodze złoto możemy kupować coraz to lepszą broń oraz zbroję. Te znajdziemy także po zabiciu przeciwnika (najlepszy oręż zawsze "wypada" po pokonaniu bossa). 

 

Darmowe gry RPG na Android - zdjęcie 3

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: