MOBILEDarmowe gry wyścigowe na Android

Darmowe gry wyścigowe na Android

Adrenalina, zapach wysokooktanowej benzyny, rywalizacja, ryk ogromnych ośmiocylindrowych silników - to marzenie niemal każdego faceta. Niemniej jednak nie zawsze udaje się stanąć do wyścigu na prawdziwym torze. To nic straconego. Z pomocą bowiem przychodzą gry o tej właśnie tematyce. Już teraz, dzięki coraz to nowszym urządzeniom mobilnym z systemem Android możemy cieszyć się ulubionymi tytułami praktycznie wszędzie tam, gdzie tylko jesteśmy. Poniżej prezentujemy listę, naszym zdaniem, najlepszych, darmowych gier wyścigowych na Androida.

 

 

Asphalt 8: Airborne

Na początku bezsprzeczny hit, czyli Asphalt 8: Airborne. To już kolejna część niezwykle udanej serii wyścigów samochodowych, gdzie zderzają się dwa światy. Z jednej strony mamy do czynienia z istniejącymi w rzeczywistości, niezwykle drogimi i pięknymi autami. Z drugiej zaś z niemającą za wiele wspólnego z rzeczywistością fizyką jazdy. To po prostu typowe wyścigi arcade z mnóstwem akcji. W czasie jazdy pośród malowniczej scenerii będziemy mogli wykonywać przeróżne ewolucje - skoki nad przepaścią, rozwalanie całych konstrukcji, przejazd przez płonące obiekty czy niekończące się boczne uślizgi przy zatrważających krew w żyłach prędkościach. Gra oferuje przepiękną oprawę graficzną z dopracowanymi do ostatniego szczegółu modelami aut oraz realistyczne efekty dźwiękowe. Asphalt 8: Airborne to pozycja obowiązkowa dla każdego fana wyścigów.

 

Darmowe gry wyścigowe na Android - zdjęcie

 

Real Racing 3

Równie dobrym, co Asphalt 8: Airborne, niemniej jednak reprezentującym nieco inny gatunek wyścigów tytułem jest Real Racing 3 od Electronic Arts. Pozycji tej bowiem bliżej do prawdziwego, torowego symulatora niż arcadowej rozgrywki. Tutaj, podobnie jak u poprzednika zasiądziemy za kółkiem istniejących w rzeczywistości supersamochodów oraz samochodów wyścigowych. Co więcej, przyjdzie nam je odpowiednio tuningować, naprawiać oraz modyfikować. Rywalizacja rozgrywa się na specjalnie przygotowanych do tego torach. Nie ma tutaj mowy o ruchu ulicznym, czy innych "przeszkadzajkach". Jest to po prostu czysta, sportowa walka. Oprawa audio-wizualna zapiera dech w piersi, a sam model jazdy często określany jest jako najbardziej rzeczywisty pośród gier wyścigowych na platformach mobilnych. 

 

Darmowe gry wyścigowe na Android - zdjęcie 2

 

Carma Free

Trzecim na naszej liście tytułem jest Carma Free. Zupełnie odbiega konwencją od dwóch poprzednio opisywanych. Mamy tutaj bowiem do czynienia z surrealistycznym światem przyszłości, nieistniejącymi w rzeczywistości autami oraz niezwykle brutalną i nieuczciwą rywalizacją. Carma Free to tak naprawdę wierny port popularnej w latach 90-tych XX wieku i bardzo kontrowersyjnej gry o nazwie Carmageddon. Gracz wciela się w postać kierowcy, który bierze udział w bardzo brutalnej serii wyścigów. Jego zadaniem nie jest tylko dotarcie na metę w ścisłej czołówce. Może bowiem rywalizować także w innych kategoriach - rozwalenie jak największej ilości przeciwników, zdobycie jak największej ilości ukrytych bonusów, czy chociażby rozjechanie jak największej ilości przechodniów. Uwaga, gra przeznaczona jest dla osób pełnoletnich.

 

Darmowe gry wyścigowe na Android - zdjęcie 3

 

Pocket Rally LITE

Na koniec coś dla miłośników rajdów samochodowych. Pocket Rally LITE to chyba najlepsza obecnie gra o tematyce rajdowej na urządzenia z systemem Android. Mamy tutaj wszystko, co każdy fan WRC może wymagać od gry - licencjonowane samochody, kilka różnych klas aut, zróżnicowane trasy oraz warunki pogodowe oraz niezwykle realistyczny model jazdy. Początkowo gra może wydawać się trudna ze względu na realizm. Ale kiedy już poświęcimy jej kilkanaście minut na to, by nauczyć się sterowania to rozgrywka może nie mieć końca! Wymagający przeciwnicy są niezwykle uparci i walczą do ostatniej chwili. Każda trasa wymaga dużego skupienia i ogromnej precyzji prowadzenia. Nie zabrakło także całkiem niezłej oprawy graficznej oraz realistycznych efektów dźwiękowych.

 

Darmowe gry wyścigowe na Android - zdjęcie 4

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: