MOBILEFotor – prosty i bezpłatny program do edycji fotografii

Fotor – prosty i bezpłatny program do edycji fotografii

Dla jednych edycja fotografii to co najwyżej zmiana kadry i rozdzielczości, dla innych zaś regulacja poziomów, redukcja szumu, filtrowanie itp. Problem pojawia się wtedy, gdy prostymi środkami chcemy uzyskać profesjonalne efekty. Czy jest na to jakiś sposób?

 

Jeśli ktoś chce osiągnąć efekty zbliżone do tych, jakie uzyskamy za pomocą Photoshopa, ale z drugiej strony szukają programu bardzo prostego w obsłudze, powinni zwrócić uwagę na Fotor. Narzędzie to przeznaczone jest do szybkiej i prostej obróbki zdjęć. Interfejs jest jasny i kompaktowy, zaś dostęp do większości przydatnych i zaawansowanych filtrów uzyskamy już po kilku kliknięciach myszką. 

 

Fotor – prosty i bezpłatny program do edycji fotografii - zdjęcie

 

Po ściągnięciu i instalacji programu (proces przebiega standardowo) uruchamiamyprogram. Po chwili naszym oczom ukaże się okno startowe, w którym do wyboru będziemy mieli dwie podstawowe funkcje. Funkcja Edit umożliwia edycję dowolnych obrazów, grafik lub fotografii z użyciem wielu narzędzi edycyjnych. Drugą opcją jest Collage i jak sama nazwa wskazuje, umożliwia tworzenie kolaży z dowolnych obrazów przy uwzględnieniu wielu dodatkowych opcji. 

 

Za pomocą pierwszej funkcji Edit możemy edytować fotografie z wykorzystaniem całego szeregu opcji: przyciemniania, rozjaśniania, kadrowania, wykorzystując różne efekty, filtry i dodatki. Aby rozpocząć edycję zdjęcia, klikamy na środek obszaru roboczego, a następnie wybieramy zdjęcie, które chcemy przerobić. Po wybraniu zdjęcia pojawi się ono w obszarze roboczym, zaś edycję możemy na przykład rozpocząć od wyboru sceny np. Backlit, Shade, Flash, Portrait etc. Oprócz tego możemy wykadrować zdjęcie korzystając z gotowych ustawień - 2x3, 3x5, 16x9 etc. – lub manualnie dobierając proporcje. 

 

Na uwagę zasługuje również opcja Effects, która pozwala wybrać różne ciekawe efekty, takie jak black&white, winietowanie, postarzenie lub przeróbka na obraz. Po wybraniu wszystkich efektów możemy zapisać fotografię (Save As) lub podzielić się nią ze znajomymi na portalu Flickr, Facebook lub Twitter. 

 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: