MOBILEJak i czym otworzyć plik FLV?

Jak i czym otworzyć plik FLV?

Obecnie popularność multimediów pod najróżniejszą postacią – od tradycyjnych filmów po krótkie animacje – sprawia, że ilość formatów może przyprawić o zawrót głowy nawet doświadczonego użytkownika komputera. Dziś sprawdzimy jak i czym otworzyć plik FLV.

Zacznijmy od tego, czym w ogóle są pliki FLV. Otóż pliki tego typu to nic innego, jak tzw. kontenery multimedialne służące do przenoszenia i dystrybucji plików wideo w sieci Internet. Format ten został stworzony przez Macromedia, a po przejęciu firmy w kwietniu 2005 jest rozwijany przez Adobe Systems. Co ciekawe, do otwarcia tego pliku nie jest wymagane dodatkowe oprogramowanie – w większości przypadków wystarczy przeglądarka internetowa z zainstalowanymi bibliotekami Adobe Flash Player.

Jeśli jednak ten sposób nie zdaje egzaminu, możemy zainstalować zewnętrzny program, który poradzi sobie z odtworzeniem pliku w formacie FLV. Idealny do tego celu będzie FLV Player, czyli jak sama nazwa wskazuje, narzędzie  umożliwiające odtwarzanie animacji zapisanych w formacie FLV. Ten niewielkich rozmiarów program jest niezwykle prosty w obsłudze i oferuje podstawowe możliwości. Całość działa na podobnej zasadzie, co Adobe Flash Player. Niemniej jednak tutaj animacja nie jest odtwarzana w oknie używanej przez nas przeglądarki internetowej, a w samym programie.

Jak i czym otworzyć plik FLV? - zdjęcie

Program po zainstalowaniu automatycznie integruje się ze wszystkimi plikami typu FLV przez co ich późniejsze uruchamianie nie powinno sprawiać problemu – wystarczy kliknąć dwukrotnie na pliku FLV, aby go odtworzyć. Jeśli to nie zadziała, wystarczy plik przenieść na okno programu metodą przenieś-i-upuść. Nie zabrakło również opcji, dzięki której sprawdzimy dokładne informacje na temat odtwarzanego pliku.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: