MOBILEJak i czym otworzyć plik LUA?

Jak i czym otworzyć plik LUA?

W większości przypadków wiemy jak i czym otworzyć plik zapisany na dysku komputera. Niestety czasami format jest nieznany, zaś żaden z dostępnych programów nie jest w stanie prawidłowo otworzyć plik. Tym razem zajmiemy się formatem LUA oraz programem, który poradzi sobie z jego obsługą.

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest format LUA. Otóż LUA to tak naprawdę język skryptowy pierwotnie zaprojektowany dla rozszerzenia funkcjonalności różnych aplikacji. Co ciekawe format ten od jakiegoś czasu jest bardzo często wykorzystywany jako samodzielny język. Język ten zaimplementowany jest jako mała biblioteka języka C, napisana według standardu ANSI C. Tyle teorii, przejdźmy do praktyki. Czym możemy otworzyć taki plik?

W tym przypadku po raz kolejny sprawdzi się niezawodny Notepad++, który obsługuje ogromną ilość najróżniejszych formatów i jest obowiązkowym składnikiem komputerowego oprogramowania nie tylko zaawansowanych programistów , ale również początkujących użytkowników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z programowaniem lub po prostu chcą mieć odpowiedni program do wielu zadań.

Jak i czym otworzyć plik LUA? - zdjęcie

Przypomnijmy, program Notepad++ z powodzeniem poradzi sobie z obsługą takich języków programowania, jak Javascript, RC file, makefile, nfo, doxygen, ini, batch, Objective-C, CSS, Pascal, Perl, Python, Lua, Unix Shell Script, Fortran, NSIS, C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, ASP, VB/VBS, SQL i Flash. Trzeba przyznać, że rozpiętość obsługiwanych języków jest naprawdę imponująca i z pewnością zadowoli nawet wybrednych i bardzo wymagających użytkowników.

Do najważniejszych funkcji programu Notepad++ należy przede wszystkim autouzupełnianie, które przyda się nie tylko początkującym, ale i zaawansowanym użytkownikom. Oprócz tego aplikacja oferuje możliwość pracy na wielu kartach, podział ekranu, jak również narzędzie wyszukiwania i zamiany ciągu znaków (wyrazów, linijek, fraz, sentencji itp.). A jak otworzyć plik w formacie LUA? To oczywiście prosta czynność ograniczająca się do podwójnego kliknięcia lewym przyciskiem myszy na pliku, który chcemy otworzyć. Możemy również skorzystać z metody przeciągnij-i-upuść.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: