MOBILESmartfon z Androidem jako pilot do telewizora

Smartfon z Androidem jako pilot do telewizora

Dziś ciężko wyobrazić jest sobie oglądanie telewizji bez trzymania pilota w ręku. Dzięki niemu w prosty sposób, bez konieczności podnoszenia się z fotela możemy dowolnie zmieniać kanału czy bawić się ustawieniami urządzenia. Kolejną rzeczą, bez której ciężko jest się teraz obejść to z pewnością smartfon. Zastępuje on bowiem cały szereg innych urządzeń (komputer, odtwarzacz mp3, aparat fotograficzny), a przy tym jest lekki i poręczny. A co gdyby tak nasz smartfon mógł zastąpić również wspomniany na samym początku pilot zdalnego sterowania? Dzięki najnowszym technologiom oraz specjalnie zaprojektowanym aplikacjom jest to możliwe! Wystarczy, że posiadamy smartfon z systemem operacyjnym Android lub iOS i pobierzemy odpowiedni program.

 

Smartfon z Androidem jako pilot do telewizora - zdjęcie

 

Warto jednak dodać, że warunkiem niezbędnym, aby wszystko działało jak trzeba jest posiadanie tzw. smart TV, czyli telewizora wyposażonego w dodatkowe funkcjonalności oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu. Na początku coś dla posiadaczy telewizorów marki Panasonic. Tutaj producent przygotował aplikację o nazwie VIERA Remote. Te może współpracować ze smartfonami lub tabletami z Androidem w wersji 2.2 lub nowszej. Nie zabrakło również wersji dla iPhone'ów z iOS 4.2 lub nowszym.

 

Smartfon z Androidem jako pilot do telewizora - zdjęcie 2

 

Wirtualnym pilotem na ekranie smartfona mogą cieszyć się również użytkownicy telewizorów Samsung. Tutaj mamy do czynienia z programem o nazwie Smart TV Remote Control + DLNA. Po jego zainstalowaniu dostajemy dostęp do wszystkich podstawowych funkcji TV. Całość jest niezwykle przejrzysta i łatwa w obsłudze.

 

Smartfon z Androidem jako pilot do telewizora - zdjęcie 3

 

Na koniec program dla tych, którzy w domu cieszą się odbiornikami Philips. Dedykowana aplikacja o nazwie MyRemote dostępna jest zarówno na system Android, jak i iOS. Jest to oficjalne oprogramowanie, dlatego też nie powinniśmy mieć problemów z kompatybilności. Po krótkiej konfiguracji od razu cieszymy się wszystkimi zaawansowanymi funkcjami oferowanymi przez pilota na ekranie naszego smartfona.

 

Smartfon z Androidem jako pilot do telewizora - zdjęcie 4

 

Wszystkie opisane powyżej aplikacje są całkowicie darmowe. Całość działa w oparciu o domową sieć WiFi. Konfiguracja "wirtualnego" pilota nie powinna przysporzyć wielu problemów. Dokładne listy kompatybilności modeli telewizorów można znaleźć w menu każdego z wymienionych programów. A może Wy korzystacie z tego typu programów, które opracowane zostały dla odbiorników innych marek?

 

Smartfon z Androidem jako pilot do telewizora - zdjęcie 5

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Smartfon z Androidem jako pilot do telewizora

  • ~ Michau Dobra sprawa, już od dawna moje Philipsa obsługuje komórką. A swoją drogą to wyczytałem, że teraz w Philipsach ma się pojawić Android jako system operacyjny. Według mnie to rewelacyjny pomysł - każdy go zna.

PARTNERZY SERWISU: