MOBILEJak i czym otworzyć plik RAR?

Jak i czym otworzyć plik RAR?

Pliki zapisane w formacie RAR to nic innego, jak archiwum, tzw. „paczka” plików. To niezwykle popularny format, dlatego też jego otwarcie, o ile nie jest zabezpieczony hasłem, nie powinno stanowić żadnego problemu.

W tym zadaniu pomoże nam niezwykle popularny program WinRAR. To prawdopodobnie najpopularniejszy program służący do kompresji i dekompresji plików dostępny obecnie w sieci. Ostatnio pojawiła się piata generacja jednej z najlepszych aplikacji tego typu na świecie. Program jest bardzo niewielki, ważący około 2 MB program, który jest w stanie poradzić sobie z ogromnymi ilościami plików do zarchiwizowania. Dowód? WinRAR może pracować z archiwami o wielkości nawet 8 mld gigabajtów, dzięki czemu jesteśmy w stanie zarchiwizować ogromną bazę danych nawet dużej korporacji.

Obsługa programu jest bardzo prosta i nawet początkujący użytkownicy opanują wszystkie opcje, choć ostrożni i niedoświadczeni mogą skorzystać z wbudowanego kreatora, który pozwala dotrzeć niemal do wszystkich funkcji programu prowadząc od początku do końca za rękę. A jak otworzyć plik zapisany w formacie RAR?

Po ściągnięciu i zainstalowaniu programu ikonka naszego pliku RAR powinna zmienić wygląd. Aby ją otworzyć, wystarczy kliknąć dwukrotnie lewym przyciskiem myszy – po chwili zawartość pojawi się w oknie programu WinRAR.

Jak i czym otworzyć plik RAR? - zdjęcie

Jeśli wolimy wypakować pliki do dowolnej lokalizacji, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na pliku i z menu kontekstowego wybrać odpowiednią opcję.

Jak i czym otworzyć plik RAR? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: