MOBILEJak i czym otworzyć plik RMVB?

Jak i czym otworzyć plik RMVB?

Obecnie komputery to przede wszystkim maszyny multimedialne, które powinny odtwarzać praktycznie wszystko, co tylko rozkaże mu wymagający użytkownik. Niestety czasem zdarza się, że plik protestuje i nie chce się odtworzyć. Przykładem takiego opornego formatu może być RMVB. Sprawdźmy więc, jak i czym go otworzyć.

A czym w ogóle jest format RMVB? Otóż RMVB to tak naprawdę kontener multimedialny będący rozszerzoną wersją kontenera RealMedia (.rm) o możliwość przechowywania strumieni danych o zmiennej przepływności (VBR). Mówiąc w wielkim skrócie, w formacie RMVB można zmieścić film o bardzo podobnej jakości, jak w formacie AVI, ale całość będzie zajmowała o wiele mniej miejsca. Jakiś czas temu filmy zapisywane w tym formacie były idealną alternatywą dla posiadaczy urządzeń mobilnych, którzy dysponowali mniejszą powierzchnią dyskową i nie wymagali ponadprzeciętnej jakości obrazu i dźwięku. A czym otworzyć tego typu pliki?

Jak i czym otworzyć plik RMVB? - zdjęcie

Ciekawym rozwiązaniem jest zestaw kodeków wraz z prostym odtwarzaczem Real Alternative. Całość umożliwia bezproblemowe korzystanie z plików typu RealAudio (.ra .rpm), RealMedia (.rm .ram .rmvb .rpx .smi .smil), RealText (.rt) oraz ReadPix (.rp) bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania typu RealOne lub RealPlayer. Co więcej w skład pakietu wchodzą także specjalne wtyczki dla przeglądarek internetowych umożliwiające odtwarzanie wymienionych wcześniej formatów w oknie przeglądarki.

Po instalacji pakietu wystarczy kliknąć dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na pliku z filmem zapisanym w formacie RMVB – odtwarzanie powinno rozpocząć się automatycznie w domyślnym programie. Możemy również skorzystać z metody przeciągnij-i-upuść.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: