MOBILEJak korzystać z aplikacji Dropbox dla iPhone'a?

Jak korzystać z aplikacji Dropbox dla iPhone'a?

Aplikacja Dropbox umożliwia przechowywanie plików na wirtualnym dysku, dzięki czemu możemy znacząco zaoszczędzić miejsce, a jednocześnie mieć pewność, co do bezpieczeństwa naszych plików w sieci. Aktualnie użytkownicy iPhone'a mogą otrzymują całkowicie za darmo 5 GB przestrzeni do wykorzystania. Największą zaletą jest multiplatformowość aplikacji – pliki wrzucone z poziomu komputera możemy synchronizować z urządzeniami mobilnymi, a następnie bez trudu przeglądać i edytować przez iPhone'a. Poniżej prezentujemy jak korzystać z Dropboxa za pośrednictwem urządzeń mobilnych sygnowanych logiem Apple.

 

Jak korzystać z aplikacji Dropbox dla iPhone'a?  - zdjęcie


1. Przechodzimy na stronę https://www.dropbox.com/ , a następnie zakładamy konto.
2. Pobieramy aplikację Dropbox dla iPhone'a.
3. Przechodzimy na stronę https://www.dropbox.com/downloading i pobieramy wersję na komputer.
4. Pobraną na komputer aplikację instalujemy, a następnie wybieramy folder docelowy zapisywanych plików, które od teraz będą przechowywane na wirtualnym dysku.
5. Po wybraniu folderu przerzucamy dowolne pliki (dokumenty, zdjęcia, filmy).
6. Uruchamiamy z poziomu iPhone'a pobraną aplikację Dropbox, a następnie logujemy się na konto, które założyliśmy z poziomu komputera.

Od teraz po każdym zalogowaniu do Dropboxa przy użyciu iPhone'a, możemy przeglądać, edytować, a także dodawać pliki do wirtualnego dysku. Materiały te można później również przeglądać w drugą stronę – z poziomu PC.

iPhone umożliwia udostępnianie plików znajomym:

1. Uruchamiamy Dropbox i przechodzimy do bazy plików.
2. Kopiujemy wybrany link do pliku, którego chcemy wysłać.
3. Przechodzimy do skrzynki i za pomocą e-maila udostępniamy znajomym wybraną zawartość.

Ponadto jeśli zaznaczymy wybrany plik jako ulubiony z poziomu iPhone'a, to zostanie on zapisany na urządzeniu i będzie nim można zarządzać w trybie offline.

Autor

Lukasz
2+2=

Komentarze - Jak korzystać z aplikacji Dropbox dla iPhone'a?

  • ~ Ela8 Otrzymałam mailem link do dropbox i nie umiem ściągnąć zawartosci na iPhona , proszę o informacje jak to zrobić , chodzi o epub i mobi

PARTNERZY SERWISU: