GRYJak kupować gry i aplikacje w Google Play

Jak kupować gry i aplikacje w Google Play

Serwis Google Play to kopalnia gier oraz przydatnych aplikacji użytkowych dla wszystkich użytkowników urządzeń z systemem Android. Zarówno uczniowie, jak i pracownicy biurowi czy biznesmeni znajdą tutaj coś dla siebie. Nie zabraknie także wszelkiego rodzaju odtwarzaczy multimedialnych czy narzędzi graficznych. Spora część jest zupełnie darmowa i pobierając je nie musimy martwić się o koszty czy o proces rejestracji płatności. Jednak co, jeśli okaże się, że jest nam potrzebne płatne oprogramowanie, ponieważ nie mogliśmy znaleźć darmowego odpowiednika? Poniższy poradnik zademonstruje w jaki sposób można dokonywać płatności w serwisie Google Play - prosto i przede wszystkim bezpiecznie.

 

Jak kupować gry i aplikacje w Google Play - zdjęcie

 

Płatności w Google Play możemy realizować w dwojaki sposób - poprzez zarejestrowanie karty płatniczej oraz nieco prostszy - poprzez dopisywanie zakupów do rachunku telefonicznego. Ten drugi niestety póki co oferowany jest wyłącznie klientom sieci Play.

 

Jakiej karty będzie potrzebować? Do realizacji zakupów w Google Play musimy posiadać kartę umożliwiającą zakupy internetowe (najlepiej upewnić się, dzwoniąc na infolinię do banku, który wydał nam kartę). Musimy też upewnić się, że nasza karta to Visa, American Express, Master Card lub Discover. Niemniej jednak w naszym kraju dwie najpopularniejsze to przede wszystkim Visa oraz Master Card. Ważne również jest sprawdzenie kodu CVC/CVV2. Jeśli wszystko się zgadza, najprostszy etap rejestracji mamy za sobą.

 

Jak kupować gry i aplikacje w Google Play - zdjęcie 2 Jak kupować gry i aplikacje w Google Play - zdjęcie 3

 

Kolejnym krokiem jest przygotowanie odpowiedniej karty i postępowanie zgodnie z instrukcjami. Najlepiej jest rejestrować się nie za pomocą smartfona, a siedząc przed komputerem i będąc zarejestrowanym na koncie Google - jest zdecydowanie wygodniej.

Po pierwsze należy podać w odpowiednim polu, z której karty Google będzie pobierało pieniądze za zakupione aplikacje.

Robimy to poprzez  tę stronę, gdzie klikamy w zakładkę "Dodaj kartę lub konto". Następnie należy w odpowiednie pole wpisać 16 cyfrowy numer karty płatniczej, jej datę ważności oraz kod bezpieczeństwa CCV/CVV2. Udało się! Jeśli wszystkie dane wprowadziliśmy poprawnie, z powodzeniem możemy wybrać się na zakupy.

 

Jak kupować gry i aplikacje w Google Play - zdjęcie 4

 

Alternatywnym rozwiązaniem (tylko klienci sieci Play) jest możliwość dopisania zakupów do rachunku telefonicznego. Tutaj wystarczy, że korzystając z Google Play klikniemy na jakąś płatną aplikację, która nas interesuje i klikniemy w jej cenę. 

 

Jak kupować gry i aplikacje w Google Play - zdjęcie 5 Jak kupować gry i aplikacje w Google Play - zdjęcie 6

 

Pojawi się ekran z możliwością wyboru płatnością kartą lub dopisaniem do rachunku. Wybieramy tę drugą opcję i potwierdzamy hasłem. Gotowe! Nic poza tym nie musimy robić, a za gry i aplikacje zapłacimy przy następnym rachunku za telefon.

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak kupować gry i aplikacje w Google Play

  • ~ Hoffman Sporo kupuję w google play i już korzystałem z róznych opcji płacenia, jednak najbardziej podoba mi się dopisywanie do rachunku w orange. szybko bezproblemowo, można dokonać zwrotu w ciagu 2h i jest limit :)
  • ~ Jackson Ja zdecydowałem sie na płacenie przez dopisanie do rachunku, ponieważ to wygodne. W dodatku nie musze podawać zadnych danych, więc nie narazam się na ataki hakerskie.
  • ~ Wielich Ja korzystam z płatności z oredż, bo jest limit i dzieciaki nie doprwadzą mnie do bankructwa ;) Można też zwrócić grę czy apkę w ciągu 2h, więc to też spoko opcja.

PARTNERZY SERWISU: