MOBILEJak zainstalować coś na Androidzie?

Jak zainstalować coś na Androidzie?

System operacyjny Android oferuje ogromne możliwości. Smartfony z zielonym robotem na pokładzie poza podstawowymi funkcjami starszych telefonów oferują także możliwość pobierania oraz instalacji różnego rodzaju gier i programów. Jednak co jeśli chcielibyśmy zainstalować coś nie bezpośrednio ze sklepu Google Play, a z dysku naszego komputera? Jest to możliwe. Musimy jednak zastosować się do instrukcji, którą przedstawiamy w dalszej części tekstu.

 

Jak zainstalować coś na Androidzie? - zdjęcie

 

Na początku warto dodać, że instalacja plików APK (takie rozszerzenie mają gry oraz programy na androida) nie wymaga rootowania naszego urządzenia, dzięki czemu nie tracimy gwarancji producenta. Aby przygotować smartfon lub tablet do zainstalowania pliku należy zacząć od zmiany ustawień telefonu. Wchodzimy w Ustawienia > Zabezpieczenia i zaznaczamy okno Nieznane źródła. Pozwoli to nam instalować gry i aplikacje nie tylko ze sklepu Google Play ale także własnoręcznie z dysku naszego komputera.

 

Jak zainstalować coś na Androidzie? - zdjęcie 2

 

Kolejny krok to pobranie jakiegoś menadżera plików. Jest wiele darmowych programów tego typu. My jednak polecamy File Manager - zajmuje niewiele miejsca i jest banalny w obsłudze. 

 

 

Teraz nasze urządzenie jest już gotowe do instalowania plików APK. Aby dokonać instalacji, musimy zgrać interesujący nas plik na kartę pamięci naszego telefonu (np. podłączając go kablem USB do komputera i kopiując do katalogu na karcie SD). Po skopiowaniu pliku, odłączamy telefon od komputera i uruchamiamy menadżera plików. Znajdujemy skopiowany wcześniej plik na karcie SD i klikamy w niego. Teraz powinien pojawić się komunikat informujący nas o chęci instalacji aplikacji z niezaufanego źródła. Potwierdzamy klikając OK. Następuje instalacja.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: