MOBILEJak naprawić błąd 1015?

Jak naprawić błąd 1015?

Posiadasz urządzenie Apple (iPhone, iPad lub iPod touch) i nagle wyskoczył Ci błąd 1015? W tym poradniku przedstawiamy sposób na jego rozwiązanie.

 

Jak naprawić błąd 1015?  - zdjęcie

Błąd 1015 występuje w przypadku nieprawidłowego lub nierekomendowanego użycia urządzeń iPhone, iPad lub iPod touch. Pojawia się w przypadku próby obniżenia wersji oprogramowania, dlatego nie jest wskazane instalowanie starszych wersji. Inną przyczyną jest użycie nieautoryzowanych (pirackich) modyfikacji w systemie iOS. Błąd może również wystąpić z powodu problemów technicznych urządzenia, jednak w tym przypadku występuje niezmiernie rzadko. Poniżej przedstawiamy sposób na obejście błędu 1015.

Jak naprawić błąd 1015?

1. Pobieramy i instalujemy program TinyUmbrella.

2. Następnie przechodzimy pod adres https://www.felixbruns.de/iPod/firmware/ i wybieramy z rozsuwanej listy rodzaj urządzenia i model, na którym występuje błąd i pobieramy potrzebne oprogramowanie przyciskiem Download.

3. Otwieramy iTunes po czym podpinamy nasze urządzenie do komputera.

4. Po chwili na ekranie powinien pojawić się komunikat o wykryciu urządzenia oraz błąd – nie przejmujemy się tym, tylko wciskamy OK.

5. Poniżej widzimy przycisk Restore – dla systemu Windows należy przytrzymać przycisk Shift, a następnie wcisnąć lewy przycisk myszy na przycisku Restore.

6. Przechodzimy do miejsca na dysku, gdzie pobraliśmy Firmware dla odpowiedniego urządzenia – punkt 2 – po czym potwierdzamy przyciskiem Restore.

7. Teraz powinien pojawić się komunikat o błędzie – nie można odzyskać oprogramowania. W tym miejscu nie klikamy OK!. Minimalizujemy ekran i otwieramy pobrany w punkcie 1 program TinnyUmbrella.

8. Pojawią się 2 nowe komunikaty – za każdym razem klikamy w przyciski OK.

9. W okienku programu TinyUmbrella przechodzimy do zakładki Recovery Devices w lewym rogu ekranu i wybieramy poniżej ciąg znaków – to właśnie nasz model urządzenia.

10. Teraz klikamy w przycisk Exit Recovery, znajdujący się po prawej stronie od zakładki Recovery Devices i czekamy chwilę, aż iPhone/iPad/iPod touch odzyska oprogramowanie.

11. Na końcu klikamy komunikat No Thanks i tym samym błąd 1015 zostaje naprawiony.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: