MOBILEJak połączyć pliki ISO?

Jak połączyć pliki ISO?

Posiadasz pliki ISO podzielone na kilka części, ale nie mogą się uruchomić? Jeśli tak to znaczy, że musisz je połączyć. Poniżej opisujemy jak połączyć pliki ISO, aby można je było uruchomić poprawnie.

 

Jak połączyć pliki ISO? - zdjęcie

Istnieje kilka sposobów na połączenie plików ISO. Niektóre są z góry spakowane i podzielona na kilka części. Wystarczy zatem je rozpakować – np. przy użyciu programu 7-zip lub Winrar, by po chwili pliki automatycznie połączyły się w jeden plik ISO.

Niektóre są bardziej zabezpieczone. Aby je połączyć należy skorzystać z programu Total Commander. Otwieramy folder z podzielonymi plikami z poziomu Total Commandera, zaznaczamy pierwszy z nich (powinny być ponumerowane), otwieramy menu Plik, a następnie wybieramy Scalaj. Na końcu wybieramy folder docelowy zapisu i rozpoczynamy proces Scalania – po chwili otrzymamy jeden plik ISO.

Czasami pliki ISO podzielone są w taki sposób, że mają rozszerzenia .mdf*, .mds*. Aby je scalić używamy do tego celu programu Alkohol 120%. Następnie montujemy wszystkie pliki w wirtualnym napędzie, po czym zapisujemy jako całość na dysku twardym.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: