MOBILEJak przenieść numer do Orange?

Jak przenieść numer do Orange?

Chcesz przenieść swój numer do Orange będąc w innej sieci? W tym poradniku szczegółowo objaśnimy wszystkie procesy z tym związane.

 

Jak przenieść numer do Orange? - zdjęcie

Jak przenieść numer stacjonarny do Orange?

1. Najprościej zrobić to przez Internet. W tym celu musimy wypełnić specjalny formularz znajdujący się pod adresem https://www.orange.pl/prt/pl/questionnaire?qname=internet_stacjonarny_Orange. Po uzupełnieniu każdego pola klikamy w przycisk Wyślij. Na odpowiedź należy poczekać do 24 godzin.

2. Możemy przenieść numer stacjonarny do Orange również w salonie Orange. Należy wziąć ze sobą następujące dokumenty:

- dane poprzedniego operatora z którym mieliśmy podpisaną umowę,

- ostatnią fakturę za telefon stacjonarny – musi być wystawiona przez poprzedniego operatora na Twoje nazwisko,

Następnie należy wypełnić dokumenty w salonie Orange zgodnie ze wskazówkami pracownika salonu Orange. Dopiero po wypełnieniu niezbędnych dokumentów, będzie można podpisać nową umowę z Orange.

Należy pamiętać, że przeniesienie numeru jest aktywne z dniem rozwiązania umowy z poprzednim operatorem.

Jak przenieść numer na kartę do Orange?

1. Aby przenieść numer na kartę do Orange należy udać się do salonu Orange. Należy zabrać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość – dowód osobisty, a także dotychczasową kartę SIM.

2. Po weryfikacji danych należy złożyć wniosek o przeniesienie numeru, oświadczenie o zamiarze przeniesienia oraz upoważnienie dla pełnomocnika Orange – na miejscu konsultant pomoże w wykonaniu wszystkich kroków, dzięki którym przeniesiesz numer na kartę do Orange.

3. Po wypełnieniu wszystkich dokumentów konieczne jest nabycie starteru Orange, gdyż włączenie przeniesionego numeru będzie możliwe tylko na nowej karcie SIM od Orange – można ją nabyć w punkcie salonu Orange. W starterze oprócz nowej karty SIM znajdziemy numer tymczasowy, który po wykorzystaniu środków zmieni się na nasz stary numer, którego chcemy przenieść.

Jak przenieść numer na abonament do Orange?

Aby przenieść numer na abonament do Orange należy w pierwszej kolejności rozwiązać umowę z poprzednim usługodawcą.

Następnie możemy przenieść numer na abonament do Orange w trakcie podpisywania nowej umowy. W tym celu należy przejść na adres  https://www.orange.pl/kid,4002009272,id,4003759348,article.html i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Można również przenieść numer na abonamant do Orange udając się do salonu Orange. Zasady działania są identyczne jak przy przenoszeniu numeru do Orange na kartę – opisanego wyżej. Należy ponadto pamiętać, aby do dokumentacji dołączyć ostatnią zapłaconą fakturę

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: