MOBILEJak sprawdzić parametry smartfona?

Jak sprawdzić parametry smartfona?

Zazwyczaj kupując smartfona lub tablet sprawdzamy jego podzespoły oraz potencjalną wydajność. Niestety sprzedawcy nie zawsze podają szczegóły, więc warto po zakupie dokładnie sprawdzić, z czym mamy do czynienia. Jak sprawdzić szczegółowe podzespoły w smartfonie lub tablecie?

 

Z pewnością każdy użytkownik doskonale zna komputerową wersję programu CPU-Z, który szybko i sprawnie podaje najważniejsze dane o podstawowych podzespołach urządzenia. Co ciekawe, na urządzenia z systemem Google Android przygotowano odpowiednik. Głównym zadaniem CPU-Z na smartfony i tablety jest kontrolowanie i sprawdzanie podzespołów zainstalowanych w urządzeniu z systemem operacyjnym Google Android.


Za pomocą CPU-Z możemy między innymi sprawdzić szczegółowe parametry posiadanego smartfona lub tabletu, tj. taktowanie procesora, ilość rdzeni oraz ich aktualna aktywność, ilość pamięci RAM, wielkość ekranu, jego rozdzielczość, wersję systemu etc. Oprócz tego bardzo przydatną opcją jest również możliwość sprawdzenia baterii pod kątem jej wydajności, pojemności, aktualniej temperatury czy stopnia naładowania. 


Program CPU-Z to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą dokładnie wiedzieć z jakim urządzeniem mają do czynienia oraz wymagając konkretnych informacji na temat działania poszczególnych podzespołów.

2+2=