MOBILEJak sprawnie katalogować filmy na komputerze?

Jak sprawnie katalogować filmy na komputerze?

Nie ma nic lepszego, niż porządek na dysku twardym. Poukładane zdjęcia, biblioteka muzyczna oraz skatalogowane filmy. Jeśli ktoś jest kinomaniakiem i na dysku twardym ma kilkadziesiąt lub kilkaset filmów, ich ręczne katalogowanie za pośrednictwem eksploratora Windows to droga przez mękę. Dlatego też warto wyposażyć się w specjalny program, na przykład Filmoteka.

Co prawda można wszystko poukładać ręcznie, ale jest to bardzo czasochłonne i mało efektywne, o aspektach wizualnych i dodatkowych możliwościach nie wspominając. Alternatywą ręcznego układania jest instalacja specjalnego programu, który zautomatyzuje większość zadań oferując jednocześnie użytkownikowi kilka ciekawych opcji. Przykładem takiego programu jest Filmoteka w najnowszej wersji.

Filmoteka to bardzo zaawansowany, choć prosty w obsłudze i niezwykle przydatny program do katalogowania i segregowania filmów zapisanych zarówno na dysku twardym, jak i nośniku przenośnym np. pamięci USB czy też dysku zewnętrznym. Za pomocą programu Filmoteka nie tylko poukładamy filmy, ale również sporządzimy kompaktową i bardzo wygodną bibliotekę. Narzędzie jest w stanie wyszukać szczegółowe informacje o danym filmie, kodekach audio i video, jak również o rozmiarze, rozdzielczości, czasu trwania itp.

Stworzoną za pomocą programu bazę danych filmów możemy przenieść do plików TXT bądź XLS, zaś wymagający mogą skorzystać z możliwości importowania bazy z Excela (w formacie txt). Co więcej, program jest w stanie współpracować z kilkoma polskimi serwisami filmowymi, dzięki czemu szybko znajdziemy opis do danego filmu, sprawdzimy obsadę, ocenę itp. A jak to działa w praktyce?

Po pobraniu, zainstalowaniu i uruchomieniu programu pojawi się główne okno. W pierwszej kolejności przechodzimy do zakładki Filmy i klikamy na opcję Filmy na dysku.

Jak sprawnie katalogować filmy na komputerze? - zdjęcie

Po chwili pojawi się nowe okno umożliwiające wyszukanie filmów w katalogach na dysku twardym. W pierwszej kolejności klikamy na Wskaż katalog by wskazać katalog z filmami, a następnie klikamy na Wyszukaj filmy aby wczytać listę filmów. Po wczytaniu listy filmów możemy wybrać konkretne pozycje lub domyślnie dodać wszystkie filmy – w tym celu klukamy na Dodaj.

Jak sprawnie katalogować filmy na komputerze? - zdjęcie 2

W zależności od ilości filmów proces może potrwać nawet kilka minut. Po chwili w oknie głównym programu pojawi się lista wszystkich filmów. W następnym kroku możemy kliknąć na opcję Doczytaj parametry do grupy filmów, aby wczytać parametry dla wszystkich dodanych do biblioteki filmów.

Jak sprawnie katalogować filmy na komputerze? - zdjęcie 3

W następnym kroku możemy dodać wizytówki do filmów. W tym celu klikamy na Wizytówki filmów i czekamy, aż program pobierze wszystkie wizytówki. Należy jednak pamiętać, że filmy muszą mieć prawidłowe nazwy, aby pobrane wizytówki były poprawne.

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak sprawnie katalogować filmy na komputerze?

  • ~ Molder` To jest artykuł o katalogowaniu, ale jeśli chodzi o odtwarzacze, to kaft - ALLPLayer ma wszystko ;)
  • ~ KOńCzita ALLPlayer - Najlepszy program do odtwarzania filmów:Pierwszy + Odtwarza wszystkie filmy - jeszcze mnie nie zawiódł na żadnym formacie.Drugi +Sam pobiera napisy - dopasowane idealnie.Trzeci +Darmowe (celowo podkreślam) filmy VOD - sprawdźcie sami (z najnowszym ALLPLayerem 5.9 - www.allplayer.org)Czwarty + Telewizja online - całkowite zaskoczenie po instalacji - mam nową ikonę na pulpicie ! (o...jest i ikona do filmów VOD...nie muszę szukać za każdym razem)Kanały pogrupowane w wygodne pakiety - próbuję najmniejszy - TVP1, TVP2, Stopklatka TV, Cartoon Network, National Geographic... - działa !Piąty +Radio...ponoć było od dawna a jakoś się nie natknąłem - pomogła ikona na pulpicie, świetny pomysł - RMF już leciSzósty +PILOT !!! mam pilota do ALLPLayera w telefonie - musi być z Androidem i najlepiej przez WiFi - wtedy i można palcem po ekranie sterować nawet kursorem myszki. Do tego klawiatura ekranowa i przesyłanie plików komputer-telefon. No nieźle WesołySiódmy i ostatni +Android player - odtwarzacz filmów na telefen lub tablet - bo przecież coraz częściej oglądam filmy w drodze. Ba! nawet pobieram coś z sieci żeby zaraz obejrzeć, a mobilna wersja odtwarzacza też mi dopasuje i wyświetli polskie napisy.Wiem - same Ochy i Achy, ale sorry - ten program jest naprawdę świetny !

PARTNERZY SERWISU: