MOBILEJak ukryć numer telefonu w smartfonie z Androidem

Jak ukryć numer telefonu w smartfonie z Androidem

Jeżeli cenimy sobie prywatność i nie chcielibyśmy, by niektóre osoby, do których musimy zadzwonić poznały nasz numer telefonu, jest na to sposób. Jakiś czas temu, kiedy nikt jeszcze nie słyszał o zaawansowanych technologicznie smartfonach ze skomplikowanymi systemami operacyjnymi i specyfikacją dorównującą niektórym komputerom, czynność ukrywania numeru telefonu podczas dzwonienia była niezwykle prosta. Wystarczyło wejść do podstawowego menu i wybrać odpowiednią opcję. Dziś, w przypadku urządzeń z systemem Android jest to nieco bardziej skomplikowane. Niemniej jednak, poniższy poradnik w kilku prostych krokach pokaże Wam jak to zrobić. Całość przedstawiona została na przykładzie system Android w wersji 4.x  oraz najpopularniejszych producentów telefonów - LG, Samsung, Sony, HTC.

 

Od czego zacząć?

Wyobraźmy sobie sytuację, że musimy do kogoś zadzwonić, jednak nie chcemy, by rozmówca poznał nasz numer. W tym celu otwieramy menu z klawiaturą numeryczną:

 

Jak ukryć numer telefonu w smartfonie z Androidem - zdjęcie   Jak ukryć numer telefonu w smartfonie z Androidem - zdjęcie 2  Jak ukryć numer telefonu w smartfonie z Androidem - zdjęcie 3

 

Następnie otwieramy menu podręczne, gdzie wybieramy Ustawienia połączeń. Teraz musimy kliknąć Ustawienia dodatkowe (zazwyczaj opcja ta znajduje się na samym dole menu). Teraz pozostaje tylko wybrać ID rozmówcy. Naszym oczom ukaże się kolejne menu z trzema opcjami:

- Domyśla wartość dla sieci,

- Ukryj numer,

- Pokaż numer.

Jak łatwo się domyślić, my musimy ustawić tę drugą - Ukryj numer.

 

Jak ukryć numer telefonu w smartfonie z Androidem - zdjęcie 4     Jak ukryć numer telefonu w smartfonie z Androidem - zdjęcie 5

 

Po tej operacji, która zajmuje dosłownie kilka sekund, na ekranie telefonu naszych przyszłych rozmówców zamiast numeru telefonu, pojawi się napis "Numer prywatny", a my możemy czuć się nieco bardziej anonimowo. Prawda, że cały proces nie jest skomplikowany?

 

Warto dodać, że niektórzy producenci, jak HTC czy Samsung stosują różnego rodzaju nakładki systemowe oraz zmodyfikowany interfejs. Niemniej jednak w ich przypadku cały proces wygląda niemal identycznie. Różnić mogą się nieznacznie nazwy niektórych opcji.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: