MOBILEJak zaktualizować Androida

Jak zaktualizować Androida

Android to obecnie najpopularniejszy system operacyjny wśród posiadaczy urządzeń mobilnych. Podobnie, jak konkurencyjne systemy można go aktualizować. Producenci sprzętu zazwyczaj udostępniają informację czy dla danego modelu dostępna jest aktualizacja systemu do najnowszej wersji. Poniżej zademonstrujemy, jak w prosty sposób zaktualizować Androida na smartfonie lub tablecie.

 

Jak zaktualizować Androida - zdjęcie

 

Cała operacja jest niezwykle prosta i nie wymaga posiadania od nas specjalistycznej wiedzy informatycznej. Jednak przed przystąpieniem do całej operacji musimy upewnić się, że nasze urządzenie jest w pełni naładowane. Wyłączenie się smartfona w czasie aktualizacji (rozładowana bateria) może bowiem spowodować jego trwałe uszkodzenie. Na początku sprawdzamy wersję posiadanego przez siebie systemu Android. W tym celu wchodzimy w USTAWIENIA w menu głównym, po czym wybieramy z listy opcję Informacje o telefonie/Informacje o tablecie.

 

Jak zaktualizować Androida - zdjęcie 2

 

Następnie wybieramy AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA. Po połączeniu z siecią system sam sprawdzi, czy są dostępne aktualizacje. Jeśli tak, zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat z pytaniem czy chcemy zaktualizować system. Potwierdzamy. Teraz cały proces przebiega w pełni automatycznie. Po zakończeniu pobierania oraz instalacji nowej wersji nasz smartfon zostanie zrestartowany. Po kilku minutach możemy cieszyć się najnowszą dostępną wersją Androida. Całość zajmuje od około kilku do kilkunastu minut (w zależności od wersji systemu operacyjnego oraz jakości połączenia z Internetem). Po aktualizacji nasz smartfon powinien otrzymac nowe funkcjonalności zgodne z daną wersją systemu.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: