GRYJak zacząć grać w Minecraft?

Jak zacząć grać w Minecraft?

Minecraft to gra dająca ogromną wolność w rozgrywce. Wiele zależy tylko od nas i naszej kreatywności. Ale najpierw trzeba przebrnąć przez początkowe etapy. Jak zacząć grać w Minecraft?

 

Jak zacząć grać w Minecraft? - zdjęcie

 

Pierwszą sprawą jest pozyskanie gry. Nim kupisz pełną wersję, sprawdź wersję demo. Załóż konto na minecraft.net (Mojang account) i pobierz wersję demonstracyjną. 

 

Następnie musisz wybrać jeden z dwóch głównych trybów gry: Kreatywny lub Tryb przetrwania. W pierwszym możesz do woli eksplorować świat, tworzyć budowle, konstrukcje, zajmować się wydobyciem i projektowaniem. Nie masz problemów z surowcami. Ogranicza Cię tylko twoja wyobraźnia. Możesz wyłączyć wszelkie zagrożenia. 

 

Jak zacząć grać w Minecraft? - zdjęcie 2

 

W trybie przetrwanie musisz walczyć o każdy zasób. Zdobywać drewno, pożywienie, walczyć z pająkami i zombie. Nigdy nie będziesz bezpieczny. Po zapoznaniu się z zasadami w trybie dla pojedynczego gracza, skieruj się do trybu wieloosobowej. Wejdź na jeden z serwerów i zacznij zabawę. Poznasz społeczność, która Ci pomoże i pozwoli na odkrywanie kolejnych tajemnic Minecrafta.

 

Jeśli nie wiesz jak tworzyć różnego rodzaju przedmioty - sprawdź poniższe poradniki:

 

Minecraft – jak zrobić płot?

 

Minecraft – jak zrobić kowadło?

 

Minecraft – jak zrobić drabinę?

 

Minecraft – jak zrobić zapalniczkę?

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: