MOBILEJak zwolnić miejsce w pamięci smartfona nie usuwając gier i aplikacji

Jak zwolnić miejsce w pamięci smartfona nie usuwając gier i aplikacji

"Zbyt mało pamięci, nie można zainstalować". Ta informacja często spędza sen z powiek posiadaczom smartfonów oraz tabletów z systemem Android podczas instalacji sporych rozmiarów aplikacji lub gier. Aby ustrzec się jej widoku należy wcześniej wykonać kilka prostych czynności, które pozwolą nam na uzyskanie większej ilości miejsca w pamięci wewnętrznej naszego urządzenia. Obecnie w sklepie Google Play znaleźć możemy całe mnóstwo programów i gier, które często zajmują nawet po kilkaset megabajtów. Przeciętny smartfon wyposażony jest w pamięć wewnętrzną wielkości do 2 do 8GB. Jak więc widzicie, nie trudno ją zapełnić. Co zrobić, by zawsze mieć miejsce na nowe, ciekawe oprogramowanie? Czytajcie dalej!

 

Jak zwolnić miejsce w pamięci smartfona nie usuwając gier i aplikacji - zdjęcie

 

Od pewnego czasu, wraz z wprowadzeniem na rynek Androida w 4.0 użytkownicy smartfonów i tabletów mają możliwość przenoszenia zainstalowanych gier i aplikacji z pamięci wewnętrznej na kartę pamięci microSD bez konieczności rootowania systemu. Rootowanie odblokowuje dodatkowe możliwości, niemniej jednak powoduje utratę gwarancji.

Poniżej opiszemy, jak w prosty sposób przenieść zainstalowane oprogramowanie na kartę pamięci, by zwolnić miejsce na kolejne aplikacje. Po odblokowaniu ekranu głównego, klikamy w APLIKACJE, następnie przewijamy pulpity aż do momentu, kiedy znajdziemy ikonkę odpowiadającą za USTAWIENIA. Wybieramy ją.

 

Jak zwolnić miejsce w pamięci smartfona nie usuwając gier i aplikacji - zdjęcie 2 Jak zwolnić miejsce w pamięci smartfona nie usuwając gier i aplikacji - zdjęcie 3

 

Kolejna czynność jaką należy wykonać, to wybór opcji APLIKACJE. Kiedy to zrobimy, naszym oczom ukaże się lista wszystkich zainstalowanych gier i programów. Następnie po kolei wybieramy te, które chcielibyśmy przenieść na kartę pamięci. My proponujemy zacząć od apek zajmujących najwięcej miejsca. W naszym wypadku jest to zajmujący około 26MB Pocket Rally Lite - klikamy więc w odpowiednią ikonę.

 

Jak zwolnić miejsce w pamięci smartfona nie usuwając gier i aplikacji - zdjęcie 4 Jak zwolnić miejsce w pamięci smartfona nie usuwając gier i aplikacji - zdjęcie 5

 

Od razu zostajemy przeniesieni do ekranu danej aplikacji. Znajdziemy tam szczegółowe informacje na temat tego, ile zajmuje miejsca, gdzie jest zainstalowana oraz ile pamięci cache wykorzystuje. Nas jednak interesuje przycisk PRZENIEŚ NA KARTĘ SD:

 

Jak zwolnić miejsce w pamięci smartfona nie usuwając gier i aplikacji - zdjęcie 6

 

Po kliknięciu, musimy chwilę odczekać. W zależności od wielkości aplikacji jest to od kilku do kilkudziesięciu sekund. Kiedy proces przebiegnie prawidłowo. Wybrany wcześniej przycisk zmieni się na PRZENIEŚ DO TELEFONU.

 

Jak zwolnić miejsce w pamięci smartfona nie usuwając gier i aplikacji - zdjęcie 7

 

W ten oto sposób zwolniliśmy w pamięci wewnętrznej naszego urządzenia miejsce na kolejne przydatne apki. Jeśli jednak okaże się, że to za mało, robimy tak z kolejnymi grami i programami. Cały proces zajmuje dosłownie kilka minut a pozwoli zaoszczędzić mnóstwo miejsca i nieznacznie przyspieszy pracę smartfona.

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak zwolnić miejsce w pamięci smartfona nie usuwając gier i aplikacji

  • ~ polkimu Jakieś inne sposoby?
  • ~ Persefona Tam gdzie powinien być napis "Przenieś na kartę SD", wyświetla się "Przenieś do pamięci wewnętrznej", mimo że według telefonu dana aplikacja właśnie w pamięci wewnętrznej się znajduje. Co w takim wypadku? Dodatkowa aplikacja?

PARTNERZY SERWISU: