MOBILEKonwertowanie filmów – jak to zrobić?

Konwertowanie filmów – jak to zrobić?

Multimedia w komputerze – praktycznie każdy korzystając z tego typu urządzenia od czasu do czasu uruchamia filmy, muzykę lub przegląda zdjęcia. Niestety nie zawsze możemy skorzystać z dużego monitora, aby w komfortowych warunkach obejrzeć film na komputerze. W takim przypadku możemy skorzystać z odtwarzacz DVD, Blu-ray lub funkcji odtwarzania filmów w TV. Wtedy przyda się program do zmiany formatu wideo. Co wybrać?

Jeśli chcemy odtworzyć jakiś film na telefonie, tablecie, odtwarzaczu DVD czy innym urządzeniu zewnętrznym, możemy mieć pewien problem. Zazwyczaj polega on na trudnościach z rozpoznaniem formatu pliku – cierpią na tym głównie starsze odtwarzacze DVD lub tradycyjne telefony (nie smartfony, które są multimedialnymi kombajnami). W takich momentach nieoceniona może być pomoc programu do konwertowania plików.

Przykładem takiego programu może być Video to Video, który poradzi sobie z konwersją praktycznie każdego formatu video. Działanie programu jest dość proste i przy odrobinie wprawy nawet początkujący użytkownik poradzi sobie z opanowaniem wszystkich funkcji. W pierwszej kolejności po pobraniu i instalacji programu należy wybrać język interfejsu. Następnie w nowym oknie wystarczy kliknąć na Dodaj Video w lewym górnym rogu, a następnie w nowym oknie wybrać lokalizację naszego pliki video i kliknąć dwa nim dwa razy lewym przyciskiem myszy.

Konwertowanie filmów – jak to zrobić? - zdjęcie

W następnym oknie, które pojawi się po chwili, użytkownik może wybrać profil pliku docelowego. W tym miejscu program umożliwia albo wybór konkretnego formatu z listy dostępnych, lub rodzaj urządzenia, na którym film ma być odtwarzany. Po wybraniu konkretnego profilu klikamy na OK i wracamy do głównego okna. Następnie wystarczy kliknąć na wybrany film na liście i wybrać opcję Konwersja.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: