MOBILEKonwertowanie muzyki – jaki program wybrać?

Konwertowanie muzyki – jaki program wybrać?

Posiadanie ogromnej biblioteki płyt CD to z pewnością spory powód do dumy i radości, ale również duży problem związany przede wszystkim z trwałością nośników oraz ryzykiem ich uszkodzenia. Pomijamy fakt, że niektóre kolekcjonerskie albumy mają ogromną wartość, nie tylko finansową. Jak więc ochronić cenne egzemplarze nie odmawiając sobie jednocześnie słuchania nagranych nań utworów? Wystarczy odpowiedni program do konwertowania i rippowania muzyki.

Zgrywanie muzyki na dysk to jeden z najlepszych sposobów, aby ochronić swoje cenne zbiory przed przypadkowym zniszczeniem. Nie oznacza to równocześnie rezygnacji z słuchania ulubionych utworów. Wystarczy zgrać muzykę w dobrej jakości na dysk komputera, zaś nośnik oryginalny odpowiednio zabezpieczyć i przechowywać w bezpiecznym miejscu aby cieszył oczy przez wiele lat i zyskiwał na wartości.

Konwertowanie muzyki – jaki program wybrać? - zdjęcie

Przykładem programu, który zasługuje na uwagę jest między innymi Audiograbber. To jeden z najpopularniejszych i co najważniejsze, darmowych programów do zgrywania zawartości płyt Audio CD na dysk naszego komputera w wybranym formacie: MP3, WAV lub WMA. Ponadto przed zgraniem muzyki możemy zmienić szereg parametrów dotyczących jej jakości tak, aby nie utracić żadnych szczegółów z wyrafinowanego brzmienia płyt Audio CD. Czy to jedyna opcja tego programu? Nie, gdyż Audiograbber posiada coś, co z pewnością przypadnie do gusty melomanom.

Otóż jeśli w komputerze posiadamy wejście Line in, możemy podłączyć za jego pomocą tradycyjny odtwarzacz kasetowy. Następnie uruchamiamy program i zaczynamy odtwarzanie kasety. Dźwięk zostanie odtworzony za pomocą komputera, zaś program bez problemu zapisze go w postaci pliku MPC, WAV lub WMA. Całość, pomimo braku polskiego menu jest niezwykle prosta w obsłudze. To przede wszystkim ze względu na intuicyjne menu i zaimplementowanie jedynie najważniejszych funkcjonalności.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: