TECHNOLOGIENajlepsze aplikacje pogodowe na Androida

Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida

TECHNOLOGIE 0

Jednym z najpopularniejszych w sklepie Google Play rodzajów aplikacji są aplikacje pogodowe. Obecnie możemy wybierać spośród setek różnorodnych mobilnych pogodynek. Większość z nich oferowana jest rzecz jasna za darmo. Jak odnaleźć się w tym gąszczu propozycji i wybrać coś, co naprawdę będzie przydatne i proste w obsłudze. Poniżej demonstrujemy pięć, naszym zdaniem, najlepszych aplikacji pogodowych przeznaczonych na urządzenia mobilne z systemem Android.

 

Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida - zdjęcie

 

Na pierwszym miejscu jest niezwykle popularna nie tylko w naszym kraju ale i na świecie AccuWeather. Twórcy zadbali o to, by była ona kompatybilna z większością smartfonów oraz tabletów. Całość jest dodatkowo zintegrowana z Google Maps, dzięki czemu użytkownik może skorzystać z kilku dodatkowych opcji, których próżno szukać u konkurencji. Warto także dodać, że niektóre konkurencyjne programy bardzo często korzystają właśnie ze wskazań AccuWeather. W wersji darmowej mamy do czynienia między innymi z dostępem do prognozy pogody dla ponad 2,7 miliona miejscowości na całym świecie. Poza wyświetlaniem aktualnej temperatury w danej lokalizacji mamy także dostęp do informacji o intensywności opadów deszczu, sile wiatru czy oblodzeniu. Po uruchomieniu odbiornika GPS program jest w stanie sam odnaleźć naszą aktualną lokację i wyświetlić dla niej prognozę pogody dla kilku najbliższych dni. Wygodny w użyciu widżet z miłymi dla oka animacjami możemy umieścić na jednym z pulpitów, by mieć szybki dostęp do informacji o pogodzie.

 

Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida - zdjęcie 2

 

Kolejne miejsce na podium zajmuje w naszym rankingu zajmuje polska aplikacja o nazwie Pogodynka. Ta stworzona została przy współpracy z Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Mamy tutaj do wyboru prognozę pogody dla ponad 70 tysięcy miejscowości z całego kraju. Wersja darmowa udostępnia użytkownikowi najważniejsze informacje na temat pogody: temperaturę powietrza (dzień/noc), opady deszczu/śniegu, prędkość wiatru, ciśnienie oraz zachmurzenie. Całość nie zajmuje wiele miejsca, a dodatkowym atutem z pewnością będzie proste w obsłudze, czytelne polskie menu. Warto także dodać, że Pogodynka poinformuje nas o ogłoszonych ostrzeżeniach meteorologicznych i hydrologicznych. Niewątpliwym minusem Pogodynki jest brak widżetu, który moglibyśmy umieścić na pulpicie naszego smartfona.

 

Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida - zdjęcie 3

 

Na trzecim miejscu wylądowała propozycja dla fanów minimalistycznego designu. Chodzi tutaj o aplikację Pogoda - Weather. Ta prezentuje się bardzo skromnie pod kątem graficznym. Jeśli chodzi o informacje na temat pogody to tutaj także mamy dostęp jedynie do tych najważniejszych. Niemniej jednak większość użytkowników niczego więcej nie potrzebuje. Ta ascetyczność programu odbija się na plus na jej rozmiarze. Całość bowiem zajmuje niespełna 1,5 MB i może być instalowana nawet na nieco starszych urządzeniach nie powodując spowolnienia pracy systemu. Menu jest niezwykle proste w obsłudze, a na ekranie pojawią się dane dotyczące między innymi temperatury, siły wiatru oraz zachmurzenia. Nie zabrakło tutaj także prostego widżetu, który możemy umieścić na pulpicie.

 

Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida - zdjęcie 4

 

Poza podium znalazła się kolejna już w naszym zestawieniu polska aplikacja o nazwie TwojaPogoda.pl. Co może zaoferować przeciętnemu użytkownikowi? Zacznijmy od prognozy pogody dla ponad 2,5 tysiąca polskich miejscowości. Dane wyświetlane na ekranie (prognoza na 24h oraz na 7 dni) dotyczą między innymi: temperatury (dzień/noc), siły wiatru, zachmurzenia oraz ciśnienia i opadów deszczu. W nawigacji z pewnością pomoże proste w obsłudze menu w języku polskim. Niestety podobnie jak w przypadku wcześniej opisywanej Pogodynki, tak i tutaj brak jest możliwości ustawienia widżetu.

 

Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida - zdjęcie 5

 

Na koniec coś dla fanów ciekawych efektów audiowizualnych - Animated Weather Widget, Clock. Całość jest dość przeciętna jeśli chodzi o funkcjonalność i dostępność opcji związanych z prognozą pogody. Niemniej jednak braki rekompensowane są przez gadżeciarskie przedstawienie aktualnych warunków panujących za oknem za pośrednictwem realistycznych animacji z dźwiękiem (efekt padającego śniegu, deszczu, przesuwające się chmury czy wiejący wiatr). Warto dodać, że prezentowany program oferuje prognozę dla ponad 50 tysięcy lokacji z całego świata oraz do wyboru dwa proste widżety. Całość niestety nie została opatrzona menu w języku polskim, ale obsługa jest tak prosta, że nikt nie powinien mieć z nią problemu.

 

Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida - zdjęcie 6

 

Aplikacji pogodowych jest całe mnóstwo. My staraliśmy się wybrać te, które są funkcjonalne oraz dokładne. Niemniej jednak w naszym zestawieniu znalazło się także coś dla fanów ciekawych efektów oraz dla tych, którzy potrzebują wyłącznie podstawowych informacji.

 

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: