MOBILEDarmowe gry zręcznościowe na Android

Darmowe gry zręcznościowe na Android

Android to niezwykle otwarta i przyjazna dla użytkownika platforma. Smartfony wyposażone w ten system służą już nie tylko do dzwonienia i pisania wiadomości SMS, ale także do surfowania po sieci, słuchania muzyki, robienia zdjęć oraz grania. Na Androida dostępna jest cała masa darmowych gier, wśród nich także mniej lub bardziej udane zręcznościówki. Poniższy ranking przedstawi te, które zdaniem redakcji warte są uwagi i mogą wciągnąć bez reszty.

 

 

Floppy Bird Pro

Floppy Bird Pro to jeden z klonów Flappy Bird - gry, która zrobiła oszałamiającą karierę i pobrała się ponad 50 milionów razy. Obecnie niestety nie jest dostępna, gdyż twórcy postanowili usunąć ją ze sklepów. Niemniej jednak Floppy Bird Pro to praktycznie to samo. Jedyna zmiana dotyczy kilku mało istotnych szczegółów graficznych. Zadanie gracza jest niezwykle proste. Należy bowiem, poprzez dotykanie ekranu jednym palcem z odpowiednią częstotliwością sterować małym ptaszkiem w taki sposób, by ten omijał napotkane przeszkody. Za każdą ominiętą przeszkodę otrzymujemy jeden punkt. Całość wydaje się banalna i taka też w rzeczywistości jest. Jednakże omijanie wspomnianych przeszkód wcale nie należy do najprostszych i wymaga ogromnej precyzji. Floppy Bird Pro potrafi bawić, ale może też irytować. Polecamy zarówno młodszym, jak i nieco starszym fanom elektronicznej rozrywki.

 

Darmowe gry zręcznościowe na Android - zdjęcie

 

Subway Surfers

Kolejny tytuł na naszej liście to Subway Surfers. Mamy tutaj do czynienia z grą zręcznościową typu runner. Gracz wciela się w postać jednego z trójki bohaterów - Jake'a, Tricky lub Fresh'a i pomaga im uciec z podziemnego metra po tym, jak ci zostali przyłapani na malowaniu graffiti. Biegnąc po dachach pociągów należy omijać napotkane przeszkody i przeskakiwać na jadące z naprzeciwka wagony tak, by uniknąć upadku. Sam system sterowania jest banalnie prosty, nie powinien więc sprawić problemów nawet początkującym graczom. Rozgrywka jednak staje się trudniejsza z poziomu na poziom i z czasem wymaga coraz większej koncentracji oraz refleksu. Mamy tutaj ponadto do czynienia z niezwykle ładną oprawą graficzną, płynną animacją oraz zabawnymi efektami dźwiękowymi.

 

Darmowe gry zręcznościowe na Android - zdjęcie 2

 

Iron Man 3 - The Official Game

Tym razem coś dla fanów amerykańskich superbohaterów. Iron Man 3 - The Official Game to jak sama nazwa wskazuje gra oparta na bestsellerowym hicie kinowym Iron Man 3. Całość została stworzona przez znane i cenione studio Gameloft. Już ten fakt powinien świadczyć o wysokiej jakości produktu. Gracz wciela się w tytułowego Iron Mana i wyrusza w podróż, by walczyć z atakującymi naszą planetę siłami A.I.M. Gra okraszona została świetną grafiką 3D oraz niezwykle płynną animacją. Ponadto mamy tutaj do czynienia z wartką akcją nie pozwalającą się nudzić nawet przez chwilę. Po drodze napotkamy kilku potężnych bossów, z którymi walka wymagać będzie ogromnego sprytu i zręczności. Do naszej dyspozycji oddany zostanie cały arsenał broni znany z filmowego hitu. Do walki przyjdzie nam stanąć w takich lokacjach, jak Malibu, Chiny oraz Nowy Jork.

 

Darmowe gry zręcznościowe na Android - zdjęcie 3

 

Icy Tower Classic

Na koniec nieco klasyki. Icy Tower Classic to mobilna wersja kultowej gry zręcznościowej z lat 90-tych XX wieku. Gra oferuje wszystko to, z czym mogliśmy się spotkać w pecetowym pierwowzorze. Gracz wciela się w postać niezwykłego luzaka, który obrał sobie za cel wspięcie się na szczyt ogromnej wieży. Może to zrobić skacząc po napotkanych po drodze platformach i odbijając się od ścian. Ponadto przy odpowiedniej kombinacji możemy wykonywać różnorodne combo, które dają nam dodatkowe punkty. Należy jednak uważać, gdyż każda pomyłką i nie trafienie na platformę kończy się dla nas upadkiem w przepaść i koniecznością rozpoczynania gry od nowa. Zabawne efekty dźwiękowe, klasyczna oprawa graficzna oraz świetny klimat i płynna rozgrywka to najważniejsze zalety prezentowanego tytułu.

 

Darmowe gry zręcznościowe na Android - zdjęcie 4

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: