TECHNOLOGIENajlepsze darmowe antywirusy na Androida

Najlepsze darmowe antywirusy na Androida

TECHNOLOGIE 0

Android, podobnie jak większość innych systemów operacyjnych narażony jest na atak hakerów oraz różnego rodzaju złośliwego oprogramowania. Zdarzały się przypadki, że odpowiednio przygotowane wirusy potrafiły same wysyłać ze smartfona płatne SMS'y czy wykradać ważne informacje. Niemniej jednak od jakiegoś czasu na rynku pojawia się coraz więcej, często darmowych programów antywirusowych. Niektóre z nich niestety nie chronią naszych urządzeń w pełni inne zaś są warte polecenie. Poniższy tekst przedstawi trzy, naszym zdaniem, najlepsze darmowe antywirusy.

 

Najlepsze darmowe antywirusy na Androida - zdjęcie

 

Na pierwszy ogień pójdzie ESET Mobile Security. Jest to mobilna wersja jednego z najpopularniejszych antywirusów przeznaczonych dla posiadaczy komputerów PC. Tutaj jednak mamy do czynienia z w pełni darmowym produktem. Aplikacja poza intuicyjnym menu oferuje szereg przydatnych funkcji i bardzo dobrą ochronę. mamy tutaj między innymi do czynienia z systemem antyzłodziejskim, dzięki któremu po zgubieniu lub kradzieży naszego smartfona możemy go zdalnie zablokować i uruchomić głośny alarm. Funkcja ta pomoże także w zlokalizowaniu urządzenia. Nie zabrakło rzecz jasna aktywnej ochrony antywirusowej, dzięki której możemy przeprowadzić skanowanie całego systemu, bądź poszczególnych jego sekcji (aplikacje, zapisane pliki, całe foldery czy zawartość karty microSD. Oprogramowanie odnajduje i eliminuje takie zagrożenia, jak wirusy, trojany, spyware oraz adware.

 

Najlepsze darmowe antywirusy na Androida - zdjęcie 2

 

Kolejnym, wartym uwagi darmowym antywirusem jest Avast Mobile Security & Antivirus. Podobnie, jak w przypadku poprzednika jest to mobilny odpowiednik wersji komputerowej. Z tą różnicą, że w przypadku Avasta obie wersje są całkowicie darmowe. Aplikacja może pochwalić się prostym menu w języku polskim, co znacznie ułatwi jej obsługę. Do podstawowych funkcjonalności należą każdorazowe sprawdzanie pobieranych przez nas aplikacji. Te skanowane są między innymi pod kątem obecności wirusów i trojanów. Ponadto Avast posiada kilka ciekawych narzędzi, których próżno szukać u konkurencji:

- SiteCorrect - poprawia błędy w adresach URL wpisywanych stron internetowych,

- opcja szybkiego skanowania wiadomości,

- interfejs Webowy do zdalnej kontroli smartfonem po jego zagubieniu lub kradzieży,

- szybkie blokowanie odbierania połączeń oraz wiadomości od zdefiniowanych numerów.

 

Najlepsze darmowe antywirusy na Androida - zdjęcie 3

 

Na końcu przyjrzymy się nieco mniej znanej aplikacji antywirusowej o nazwie Antivirus Free. Jej twórcami jest studio Creative Apps. Jako jedyna z całej trójki nie ma ona komputerowego odpowiednika. Pomimo tego, że nie pochodzi o tak znanych producentów, jak Avast czy ESET, zupełnie nie odstaje od konkurencji. Po zainstalowaniu ciężko jest stwierdzić spowolnienie działania systemu, co jest ogromną zaletą. Ponadto Antivirus Free oferuje cykliczne skanowanie systemu w poszukiwaniu groźnego oprogramowania, automatyczne i częste aktualizacje bazy danych wirusów, managera sieci WiFi oraz optymalizację zasobów systemowym, dzięki której w prosty sposób przyspieszymy działanie systemu, zamykając niepotrzebne, działające w tle procesy. Ponadto ostatnia z wymienionych funkcjonalności w znacznym stopniu wydłuży czas pracy między ładowaniami.

 

 

Jak widzicie na rynku jest kilka ciekawych propozycji w kategorii darmowe antywirusy dla systemu Android. Wśród trzech opisanych powyżej aplikacji tak naprawdę nie ma jednego wybijającego się faworyta bowiem każda z nich oferuje nieco inne funkcje i może przypaść do gustu innemu gronu odbiorców. A Waszym zdaniem, który z darmowych antywirusów dla systemu Android jest najlepszy?

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: