MOBILEJak zapanować nad ogromną biblioteką muzyczną?

Jak zapanować nad ogromną biblioteką muzyczną?

Już wielokrotnie wspominaliśmy, że dzisiejsze komputery nie służą tylko do nauki, pracy i zabawy. To również potężne centra multimedialne lub, po podłączeniu odpowiednich głośników, zaawansowane zestawy muzyczne. Dodatkowo w dobie ogromnych dysków twardych możemy kolekcjonować muzykę przez wiele lat. Jak potem zapanować nad tak olbrzymią biblioteką?

Jeśli przez kilka lat kolekcjonowaliśmy muzykę, kopiowaliśmy swoje płyty CD na dysk pod postacią plików MP3, kupowaliśmy i pobieraliśmy muzykę w sieci, biblioteka muzyczna może przybrać niebotycznych rozmiarów, zaś pliki muzyczne liczone w kilkunastu tysiącach to nic nadzwyczajnego. Jak więc zapanować nad takim chaosem? Wystarczy ściągnąć odpowiedni program.

Przykładem może być MediaMonkey Standard. To bardzo przydatny i bezpłatny program (z wyłączeniem zastosowań komercyjnych ), którego głównym zadaniem jest katalogowanie i segregowanie list odtwarzania oraz zasobów muzycznych w wielu formatach. Program poradzi sobie z takimi formatami, jak MP3, OGG, WMA, FLAC, MPC, WAV, CDA, M3U czy też PLS zapisanymi zarówno na dysku twardym komputera, pamięci przenośnej, jak również w sieci.

Co więcej, za pomocą programu możemy nie tylko katalogować i segregować utwory muzyczne, ale również zgrywać muzykę z płyt audio do popularnych programów. To idealne rozwiązanie, gdy chcemy stworzyć kopię bezpieczeństwa cennej płyty by uchronić ją przed uszkodzeniem. Oprócz tego za pomocą programu MediaMonkey Standard możemy odtwarzać muzykę, wprowadzać korekcje dźwięków, nagrywać płyty, tworzyć statystyki, raporty, nowe listy odtwarzania itp. Na deser dostajemy możliwość pobierania informacji na temat konkretnego albumu lub piosenki z internetu. A jak program prezentuje się w praktyce?

Jak zapanować nad ogromną biblioteką muzyczną? - zdjęcie

Po ściągnięciu, instalacji i uruchomieniu programu MediaMonkey Standard pojawi się okno wstępnej konfiguracji. Po kilku krokach zostaniemy poproszeni o wskazanie lokalizacji, w której znajdują się nasze utwory muzyczne. W tym celu wybieramy element na drzewku eksploratora. Możemy oczywiście zaznaczyć kilka folderów, jeśli muzyka znajduje się np. w kilku lokalizacjach, na kilku partychjach itp.

Jak zapanować nad ogromną biblioteką muzyczną? - zdjęcie 2

Proces analizy biblioteki muzycznej, w zależności od jej wielkości może trwać nawet kilka minut. Po chwili muzyka zostanie uszeregowana – wystarczy po lewej stronie kliknąć opcję „Muzyka” aby  uzyskać dostęp do swojej biblioteki. Oczywiście możemy dowolnie segregować utwory według preferencji i wybranych kryteriów. Po kliknięciu prawym przyciskiem na dowolny utwór pojawią się liczne opcje, takie jak: Odtwarzaj, Wyślij, Znajdź automatycznie tag, Analizuj głośność itp.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: