MOBILEProgram do nagrywania pulpitu – jaki wybrać?

Program do nagrywania pulpitu – jaki wybrać?

Często zdarza się, że chcemy coś wytłumaczyć znajomemu lub rodzinie, ale nie jesteśmy tego w stanie opisać słowami. Najlepiej jest to po prostu pokazać, ale jak to zrobić na odległość? To proste – wystarczy nagrać swój pulpit. Do tego celu przeznaczono między innymi program HyperCam.


Program HyperCam to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą nagrać swoją pracę na komputerze, a następnie pokazać ją innym pod postacią poradnika lub instrukcji. Jeśli chcemy wytłumaczyć komuś jak coś zrobić krok po kroku, najlepiej jest to pokazać. Program pozwala na nagrywanie całego obrazu lub też tylko jego wybranej części. Co ciekawe, programu możemy użyć również do nagrywania naszych postępów w grze. Aplikacja współpracuje praktycznie ze wszystkimi systemami tj. 32- i 64-bitowym Windows 8, 7, Vista oraz starszymi rozwiązaniami - XP oraz Windows 2000.


Obsługa programu jest niezwykle prosta, zaś sam program zajmuje bardzo niewiele miejsca i nie zużywa dużej ilości zasobów systemu. Film, jaki zgrywamy za pomocą HyperCam może być przeniesiony do formatu AVI, który jest jednym z najpopularniejszych - odczyta go zarówno komputer, jaki i wiele urządzeń przenośnych czy telewizorów z wyjściem USB. Sprawdźmy więc, jak działa program HyperCam.


Po pobraniu i instalacji programu uruchamiamy go – po chwili pojawi się niewielkie okienko. Co prawda brakuje polskiego języka interfejsu, ale opanowanie wszystkich funkcji zajmuje kilka chwil.


Program do nagrywania pulpitu – jaki wybrać? - zdjęcie


W pierwszej kolejności możemy wybrać fragment pulpitu, który chcemy nagrywać. W tym celu klikamy na Select Region, a następnie zaznaczamy myszką wybrany fragment pulpitu. Następnie możemy ustawić parametry nagrywanego obrazu. W tym celu przechodzimy do zakładki AVI File i wybieramy między innymi lokalizację docelową pliku z filmem, liczbę klatek, jakość itp.


Program do nagrywania pulpitu – jaki wybrać? - zdjęcie 2


Aby rozpocząć nagrywanie wystarczy nacisną przycisk Start Rec.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: