MOBILEProgram do tworzenia i edycji filmów

Program do tworzenia i edycji filmów

Dla wielu osób komputer to nie tylko narzędzie do pracy, ale również lub nawet przede wszystkim sprzęt multimedialny z głównym naciskiem na filmy. Co więcej, jeśli ktoś nie tylko ogląda, ale i tworzy filmy, powinien wyposażyć się w odpowiednie oprogramowanie.

Co prawda w sieci możemy znaleźć mnóstwo programów do edycji i tworzenia filmów, ale są ona albo płatne i skomplikowane w obsłudze, albo darmowe, proste, ale oferują za mało funkcji. Idealnym środkiem i kompromisem jest program VirtualDub. Jest to co prawda program w pełni darmowy, ale oferuje ogromny wachlarz ciekawych funkcji przydatnych zarówno początkującym twórcom, jak i zaawansowanym użytkownikom.

Program do tworzenia i edycji filmów - zdjęcie

VirtualDub to niezwykle ciekawe narzędzie do obróbki oraz kompresji materiałów wideo, które pomimo niewielkich rozmiarów oferuje ogromne możliwości. Program współpracuje między innymi z plikami zapisanymi w formatach mpeg, avi oraz DivX, ale jeśli to za mało, dzięki możliwości wyboru własnego kodeka zewnętrznego możliwości programu ulegają rozszerzeniu. Jedną z podstawowych funkcji programu jest możliwość wycięcia dowolnego kadru z filmu i wyeksportowanie go do pliku graficznego.

Oprócz tego użytkownicy mogą wyodrębnić ścieżkę dźwiękową i zapisać ją w formacie WAV. Oczywiście muzyka ta może zostać dowolnie przekonwertowana np. na format MP3 innym programem zewnętrznym – program tego typu można pobrać z naszego działu Edycja Audio. Program VirtualDub pozwala także dzielenie i łączenie filmów, usuwanie wskazanych fragmentów, nanoszenie prostych efektów (rozmycie, wyostrzenie, itp) oraz zmianę formatu audio i wideo. Jeśli podstawowe funkcje to za mało, w sieci można znaleźć liczne dodatki i tzw. pluginy, które jeszcze bardziej rozszerzają możliwości prezentowanego programu.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: