MOBILEProgram do tworzenia i edycji PDF

Program do tworzenia i edycji PDF

Już wielokrotnie zaznaczaliśmy, że obecnie pliki PDF to najpopularniejszy nośnik dokumentów dostępny nie tylko w internecie. W tym formacie zapisywane są dokumenty, rachunki, faktury, umowy i wiele, wiele innych. Nic więc dziwnego, że program do przeglądania, tworzenia i edycji tego typu plików jest obowiązkowym składnikiem oprogramowania.

W tego typu program powinni wyposażyć się praktycznie wszyscy użytkownicy, nie tylko ci, którzy mają do czynienia z dokumentami PDF na co dzień. Nawet początkujący, od czasu do czasu muszą stworzyć tego typu dokument np. by wysłać CV w odpowiedzi na ofertę pracy czy też umowę do nowego pracodawcy. No dobrze, ale z jakiego programu korzystać, by obsługa była łatwa, a efekty pracy zadowalające?

Jednym z najpopularniejszych programów do tworzenia i edycji plików PDF jest program PDFCreator. Zdaniem wielu użytkowników to świetna aplikacja dla każdego, kto potrzebuje zapisywać pliki w formacie PDF. Jest to format zmieniający tekst w gotowy do wydruku dokument. Co więcej, jeśli chcemy wysłać komuś informacje, które nie powinny zostać zmienione (np. praca semestralna bądź umowa) za pomocą programu PDFCreator możemy zabezpieczyć treść przed możliwością zmiany, edycji, usunięciu fragmentów etc.

Program do tworzenia i edycji PDF - zdjęcie

Działanie programu jest bardzo proste i na dobrą sprawę ogranicza się do opanowania umiejętności… drukowania. Program działa jak wirtualna drukarka, do której wysyłane są pliki gotowe do zapisania w formacie PDF. Na dobrą sprawę wystarczy zainstalować program, który zapisze się w systemie jako wirtualna drukarka. Następnie tworzymy dowolny dokument np. w edytorze tekstu lub arkuszu kalkulacyjnym, a następnie gotowy dokument „drukujemy” wybierając program PDFCreator. Oczywiście należy podać podstawowe informacje, takie jak tytuł dokumentu, datę, nazwę lub dane autora.

Po zakończeniu procesu możemy wyświetlić plik PDF w przeglądarce i ocenić, czy wszystko zostało poprawnie „wydrukowane”. Co prawda program PDFCreator nie ma polskiego interfejsu, ale jego obsługa jest bardzo prosta i nawet początkujący użytkownicy poradzą sobie ze wszystkimi opcjami.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: