TECHNOLOGIEAndroid: Najlepsze aplikacje do zarządzania domowym budżetem

Android: Najlepsze aplikacje do zarządzania domowym budżetem

TECHNOLOGIE 1

Zarządzanie domowym budżetem to dla wielu z nas nie lada wyzwanie. Jeśli chcielibyśmy zacząć ograniczać wydatki i racjonalnie dysponować posiadanymi pieniędzy, a nigdy wcześniej nam to nie wychodziło to warto sięgnąć po pomoc w postaci aplikacji mobilnej, która towarzyszyć nam będzie praktycznie cały czas. Wystarczy, że posiadamy smartfon z systemem Android. Na rynku pojawia się coraz więcej programów, które ułatwią dysponowaniem pieniędzmi i pozwolą kontrolować codzienne wydatki. Poniżej znajdziecie opis, naszym zdaniem najlepszych i najprostszych w obsłudze.

 

Prostota obsługi i szybkość działania to jedne z głównych cech, którymi kierowaliśmy się w wyborze odpowiednich aplikacji. Ich użytkowanie sprawiać jak najmniej problemów i zabierać minimum czasu. Dzięki temu użytkownik szybko przyzwyczai się do takiego wirtualnego pomocnika.

 

Android: Najlepsze aplikacje do zarządzania domowym budżetem - zdjęcie

 

Na pierwszy ogień pójdzie MoneyZoom. Prosty w obsłudze program z czytelnym i dopracowanym menu graficznym. Aplikacja prezentuje nasze oszczędności w postaci baterii. Jej stan "naładowania" zmniejsza się wraz ze zwiększającymi się wydatkami, które to zaś użytkownik dodaje za pomocą jednego, dużego przycisku mieszczonego na środku ekranu. Na początku wprowadzamy limit pieniężny, z którego będziemy korzystać w danym miesiącu. Później zaś sukcesywnie dodajemy wydatki, które możemy podzielić na kategorie i odpowiednio otagować (rodzaje sklepów, miejsce zakupu, itd). Co więcej MoneyZoom można powiązać z kontem Facebook, więc na jednym urządzeniu swoje wydatki może sprawdzać i kontrolować niezależnie kilka osób.

 

Android: Najlepsze aplikacje do zarządzania domowym budżetem - zdjęcie 2  Android: Najlepsze aplikacje do zarządzania domowym budżetem - zdjęcie 3

 

Kolejną wartą uwagi aplikacją pomocną w zarządzaniu domowymi finansami jest HomeBudget (Portfel Domowy) autorstwa polskiego programisty, niejakiego Pawła Małaszczuka. Podobnie, jak w przypadku poprzednio opisywanego programu mamy tutaj do czynienia z możliwością dodawania poszczególnych wydatków oraz dzielenia ich na kategorie. Ciekawą opcją jest funkcja pozwalająca na tworzenie listy osób, które wchodzą w skład gospodarstwa domowego. Umożliwia to przypisywanie konkretnych wydatków danemu członkowi rodziny. Nie zabrakło także dostępu do różnego rodzaju bilansów, miesięcznych statystyk oraz funkcji tworzenia budżetów. Wersja płatna dodatkowo pozwala na importowanie oraz manualne tworzenie dodatkowych kategorii wydatków.

 

Android: Najlepsze aplikacje do zarządzania domowym budżetem - zdjęcie 4

 

Na koniec zostawiliśmy jednego z najpopularniejszych mobilnych menadżerów wydatków. Mowa tutaj o darmowej aplikacji o nazwie Cash Droid. Jej niewielkim minusem z pewnością będzie brak menu w polskiej wersji językowej. Niemniej jednak do obsługi wystarczą podstawy angielskiego. Całość umożliwia tworzenie oraz definiowanie kilku typów portfeli, co jednocześnie w prosty sposób pozwala na zarządzanie pieniędzy na kontach w nawet kilku bankach jednocześnie równorzędnie z wydatkami związanymi z posiadaną gotówką oraz kartami kredytowymi. Co więcej wydatki te można łączyć i w różnoraki sposób zestawiać. Rzecz jasna nie zabrakło szybkiego dodawania pojedynczych wydatków i przypisywania ich do poszczególnych kategorii. Cash Droid pozwala również na tworzenie kopii zapasowych zapisanych danych.

 

Android: Najlepsze aplikacje do zarządzania domowym budżetem - zdjęcie 5

 

W dobie mobilnych urządzeń z Androidem zarządzanie domowym budżetem staje się banalnie proste i nie wymaga od nas wiele wysiłku. Warto pobrać jedną z proponowanych aplikacji, by się o tym przekonać.

 

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Android: Najlepsze aplikacje do zarządzania domowym budżetem

  • ~ Przemek Osobiście polecam aplikację Moje finanse – dostępna w wielu językach, napisana przez Polaków – promujmy nasze produkty. Korzystalem z wielu aplikacji, ale ta bije je na głowę.

PARTNERZY SERWISU: