MOBILEEmulator telefonu

Emulator telefonu

Obecnie najpopularniejszym emulatorem telefonu wśród użytkowników jest emulator systemu operacyjnego Android. Więcej na jego temat pisaliśmy w poradniku Emulator Androida. Okazuje sie, że emulować można również inne systemy operacyjne i to całkowicie legalnie. W tym poradniku pokażemy sposób na emulowanie telefonu wyposażonego w system operacyjny Firefox OS.

 

Emulator telefonu - zdjęcie

Firefox OS to cieszący się rosnącą popularnością emulator systemu operacyjnego dla smartfonów, opartego na silniku popularnej przeglądarki internetowej Firefox. Aby pobrać emulator Firefox OS należy przejść pod adres: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Tools/Firefox_OS_Simulator, a następnie kliknąć w zielony button Install Simulator.

Podstawową funkcją emulatora jest zapoznanie się z wyglądem menu, interfejsem oraz obsługiwanymi grami i aplikacjami. Póki co jest to bardzo wczesna wersja emulatora, ale producent – Mozilla – regularnie dba o aktualizację emulatora. Aplikacja jest desktopowym rozszerzeniem przeglądarki i można ją uruchomić z poziomu systemów Windows, Linux oraz Mac OS.

Aby korzystać z emulatora, należy przejść z poziomu menu głównego przeglądarki do zakładki z narzędziami deweloperskimi.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: