MOBILEEmulator telefonu

Emulator telefonu

Obecnie najpopularniejszym emulatorem telefonu wśród użytkowników jest emulator systemu operacyjnego Android. Więcej na jego temat pisaliśmy w poradniku Emulator Androida. Okazuje sie, że emulować można również inne systemy operacyjne i to całkowicie legalnie. W tym poradniku pokażemy sposób na emulowanie telefonu wyposażonego w system operacyjny Firefox OS.

 Firefox OS to cieszący się rosnącą popularnością emulator systemu operacyjnego dla smartfonów, opartego na silniku popularnej przeglądarki internetowej Firefox. Aby pobrać emulator Firefox OS należy przejść pod adres: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Tools/Firefox_OS_Simulator, a następnie kliknąć w zielony button Install Simulator.

Podstawową funkcją emulatora jest zapoznanie się z wyglądem menu, interfejsem oraz obsługiwanymi grami i aplikacjami. Póki co jest to bardzo wczesna wersja emulatora, ale producent – Mozilla – regularnie dba o aktualizację emulatora. Aplikacja jest desktopowym rozszerzeniem przeglądarki i można ją uruchomić z poziomu systemów Windows, Linux oraz Mac OS.

Aby korzystać z emulatora, należy przejść z poziomu menu głównego przeglądarki do zakładki z narzędziami deweloperskimi.

2+2=