MOBILEJak i czym otworzyć plik NES?

Jak i czym otworzyć plik NES?

Obecnie produkowane gry komputerowe mają niesamowite efekty specjalne, realistyczną grafikę i dźwięk jak z kina, ale ich wymagania sprzętowe są dla niektórych komputerów po prostu nieosiągalne. Poza tym wielu doświadczonych użytkowników, którzy od dziecka interesują się komputerami z chęcią powróciłaby do czasów, w których grafika się nie liczyła. Np. do czasów konsoli NES. Na szczęście jest to możliwe!

Receptą na powrót do przeszłości i odtworzenie gier zapisanych w formacie NES jest odpowiedni program, a konkretniej emulator konsoli NES. Jednym z najlepszych rozwiązań tego typu jest program Nestopia. Zdaniem wielu użytkowników jest to jeden z najlepszych emulatorów starszych konsol NES/Famicon firmy Nintendo. Program pozwala na uruchamianie tytułów gier wydanych na te konsole bez konieczności instalacji na komputerach zarówno z systemem Microsoft Windows, jak i Mac OS X bądź Linuks.

Jak i czym otworzyć plik NES? - zdjęcie

Program Nestopia poradzi sobie z grami zapisanymi w najpopularniejszych formatach, takich jak FDS oraz opisywany w naszym przypadku NES i zapewni idealną emulację zarówno obrazu, jak i dźwięku. Co więcej, emulator wspiera systemy NTSC oraz PAL, dzięki czemu możemy emulować praktycznie wszystkie gry bez względu na kraj pochodzenia. Jakby tego było mało, za pomocą programu Nestopia możemy również emulować różnorakie wersje kontrolerów, padów, klawiatur itd. Korzystanie z programu jest bardzo proste. Wystarczy dwukrotnie kliknąć lewym przyciskiem myszy na pliku NES po instalacji programu Nestopia, lub przenieść plik na okno programu.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: