MOBILEJak programować na Androida?

Jak programować na Androida?

Android to obecnie najpopularniejszy system operacyjny dla urządzeń mobilnych. Swoją popularność zdobył przede wszystkim ze względu na prostotę obsługi, funkcjonalność oraz dostęp do niezliczonej ilości gier i aplikacji. Jeśli zastanawialiście się kiedyś nad napisaniem swojej apki na Androida, ale nie wiecie jak się do tego zabrać to ten poradnik z pewnością Wam się przyda.

 

Jak programować na Androida? - zdjęcie

 

Od czego zacząć? Aby móc programować na Androida potrzebne są dwie rzeczy, bez których cała "zabawa" nie ma sensu. Są to rzecz jasna narzędzia, których zdobycie nie jest trudne, a większość z nich jest darmowa oraz rzecz jasna odpowiednia wiedza. Tutaj nie trzeba być informatykiem z wykształcenia. Wystarczy trochę chęci, samozaparcia i sporo wolnego czasu.

 

Pamiętajcie, że podstawą jest także znajomość języka angielskiego. Chociaż solidne podstawy gramatyki i w miarę bogate słownictwo z pewnością pomogą Wam w przyswajaniu wiedzy na temat programowania. Większość narzędzi i dokumentacji pisana jest bowiem w języku angielskim.

 

W kwestii narzędzi na początku należy pobrać i zainstalować Eclipse (najlepiej w wersji Classic) oraz wtyczkę ADT. Dokładniejszy opis w języku angielskim, dotyczący procesu instalacji znajdziecie na stronie: 

https://developer.android.com/training/basics/firstapp/index.html

 

Niezbędne będą także podstawy programowania w języku JAVA. Na szczęście język ten jest bardzo popularny i w sieci znajdziecie całe mnóstwo onlineowych kursów, które krok po kroku wprowadzą Was w szczegóły.

 

Konieczne będę także podstawy znajomości charakterystycznej specyfiki tworzenia gier i aplikacji dla systemu Android. Tutaj także bardzo pomocny będzie internet, gdzie znajdziecie całe mnóstwo informacji na ten właśnie temat. Dowiecie się między innymi o tym, jakie elementy występują w aplikacjach mobilnych oraz co krok po kroku należy robić, by aplikacja miała ręce i nogi.

 

Nie zrażajcie się, jeżeli na początku wyda Wam się, że ilość wiedzy, którą musicie przyswoić Was przerasta. Poświęćcie trochę czas, a zobaczycie, że wszystko stanie się naprawdę proste. Powodzenia!

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: