MOBILEJak przenieść kontakty z iPhone?

Jak przenieść kontakty z iPhone?

Posiadasz iPhone'a, ale planujesz zmienić smartfona na inny model? Z pewnością przyda się opcja przeniesienia dotychczasowych danych kontaktowych. W tym poradniku przedstawimy jak przenieść kontakty z iPhone, zapisując je na innych urządzeniach.

 

Jak przenieść kontakty z iPhone?  - zdjęcie

Poniższy poradnik został napisany na przykładzie przenoszenia kontaktów z iPhone do smartfonów z systemem Android.

1. Pobieramy darmową aplikację dla iPhone o nazwie My Contacts Backup. Program nie tylko tworzy kopię zapasową kontaktów dla urządzeń iPhone, ale pozwala zmienić rozszerzenie plików, które będą obsługiwane przez inne urządzenia – nas interesują pliki typu VCF bądź CSV, które obsługiwane są przez Androida.

2. Uruchamiamy aplikację z poziomu iPhone'a i otrzymujemy podgląd listy kontaktów. Przechodzimy do ustawień (ikonka koła zębatego) i zmieniamy Export Type na vCard.

3. Wracamy do menu głównego programu i naciskamy przycisk Backup, aby rozpocząć tworzenie kopii zapasowej kontaktów. Po zakończeniu procesu wybieramy opcję Email i wysyłamy kontakty na skrzynkę pocztową, na przykład Gmail.

4. Teraz możemy uruchomić drugie urządzenie – w tym przypadku z systemem Android, ale można przenosić kontakty na dowolnego smartfona. Przechodzimy do skrzynki i otwieramy plik z VCF. Powinien pojawić się komunikat z pytaniem o sposób otwarcia tego pliku.

5. Przechodzimy do konta klikając Zakończ, a następnie wybieramy Telefon. W tym momencie kontakty z iPhone zostają automatycznie przeniesione na nowe urządzenie.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: