MOBILEJak robić screenshoty w smartfonie z Androidem

Jak robić screenshoty w smartfonie z Androidem

System operacyjny Android daje użytkownikom wiele nowych możliwości. Poza podstawowymi funkcjami, dzięki którym zmienia się w urządzenie wielofunkcyjne ma także kilka takich, o których nie każdy użytkownik wie. Jedną z nich jest możliwość robienia zrzutów ekranowych, tzw. screenshotów. Poniższy tekst w kilku krokach przedstawi Wam jak je wykonywać.

 

Jak robić screenshoty w smartfonie z Androidem - zdjęcie  

 

W zależności od producenta oraz wersji systemu kombinacja klawiszy, która jest potrzebna do robienia zrzutów ekranowych może się nieco różnić. My przedstawimy te najpopularniejsze, które powinny zadziałać w większości przypadków. W systemie Android 4.x zrzut ekranu (w dowolnym momencie: na pulpicie, w menu, podczas oglądania filmu, zdjęć czy grania w gry) zazwyczaj wykonuje się przytrzymując przez około 1,5 sekundy kombinację klawiszy głośność w dół + blokowanie ekranu. Należy pamiętać, by wcisnąć je JEDNOCZEŚNIE w przeciwnym wypadku zrzut ekranu nie zostanie wykonany. O zrobieniu screenshota poinformuje nas charakterystyczny dźwięk migawki aparatu oraz prosta animacja ekranu.

 

W nieco starszych smartfonach i tabletach oraz w części smartfonów Samsunga zrzut ekranowy wykonuje się kombinacją klawiszy Home + przycisk zasilania.

 

Jak robić screenshoty w smartfonie z Androidem - zdjęcie 2 

 

W najnowszych smartfonach Samsung screenshoty możemy wykonywać również poprzez odpowiedni gest dłonią. Należy przyłożyć dłoń do jedne z krawędzi ekranu i jednostajnym, dość szybkim ruchem przesunąć ją na drugą krawędź (wygląda to tak, jakbyśmy coś spychali dłonią z ekranu).

 

 

Zrzuty ekranowe zapisywane są w formacie PNG, więc nie powinno być najmniejszego problemu z ich odtworzeniem. Możemy je znaleźć w Galerii w katalogu Screenshots.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: