MOBILEJak stworzyć lub rozpakować archiwum plików?

Jak stworzyć lub rozpakować archiwum plików?

Czasami wystarczy ciekawy weekend ze znajomymi, rodzinna impreza lub wakacje, aby na dysku zaroiło się od kilkuset plików ze zdjęciami. Czasami trudno to opanować, a jeśli chcemy mieć porządek warto wszystkie zdjęcia zapakować do archiwum. Co to takiego i jak to zrobić?

 

W pewnym sensie archiwum to zamknięty folder, swego rodzaju szuflada, dzięki czemu nawet kilka tysięcy plików zamienia się w jedną paczkę. Jeśli na dysku posiadamy wiele galerii zdjęć, warto je spakować, aby utrzymać porządek i nieco odciążyć system od konieczności przetwarzania takiej ilości plików. Aby to zrobić, niezbędny jest odpowiedni program, a przykładem takiego narzędzia jest Ashampoo ZIP Free, czyli bezpłatne, wygodne w użyciu i wydajne narzędzie do archiwizowania danych.

 

Jeśli chodzi o konkrety techniczne, wspomniany program poradzi sobie z obsługą ponad 30 najpopularniejszych formatów archiwów, między innymi ZIP, 7-ZIP, CAB, TAR, RAR, ZIPX, ARJ, ARC, ACE, MSI, DMG, LZMA, LZH itd. Co ciekawe, oprócz podstawowych funkcji skupionych na obsłudze archiwów czyli tworzenie paczek danych oraz wypakowywanie ich zawartości, za pomocą programu Ashampoo ZIP Free możemy stworzyć samorozpakowujące się archiwa SFX (z rozszerzeniem .exe), dzięki czemu możemy wysłać pakiet danych np. galerię zdjęć innej osobie, a ona będzie w stanie wypakować całą zawartość bez konieczności instalacji zewnętrznego oprogramowania.

 

Za pomocą programu użytkownik może również naprawiać uszkodzone pliki ZIP, jak również stosować zapis wielowoluminowy, czyli dzielić archiwa na mniejsze części, które następnie można wysłać w załączniku w wiadomości elektronicznej e-mail. Po instalacji program Ashampoo ZIP Free integruje się on z powłoką systemową. Obsługa jest bardzo prosta i nawet początkujący użytkownicy bez doświadczenia informatycznego poradzą sobie z opanowaniem wszystkich opcji. Interfejs przypomina nieco wygląd systemu Windows 8 oraz nakładki Modern UI, co pozwala również na wygodną obsługę na urządzeniach dotykowych.

 

Jak stworzyć lub rozpakować archiwum plików? - zdjęcie

 

Po instalacji i uruchomieniu programu Ashampoo ZIP Free pojawi się okno, w którym po lewej stronie są dwie najważniejsze opcje tj. tworzenie nowego archiwum z plików zapisanych na dysku twardym, lub otwieranie już stworzonego archiwum w celu przeglądania zawartości lub wypakowania wszystkich plików do konkretnej lokalizacji. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: