MOBILEJak szybko odinstalować aplikacje z Androida

Jak szybko odinstalować aplikacje z Androida

System operacyjny Google Android w ciągu ostatnich kilku lat zdobył sobie wielu fanów i stał się popularny na całym świecie. W Europie nie ma sobie równych i wygrywa nawet z iOS od Apple. Co sprawiło, że użytkownicy tak chętnie z niego korzystają? Przede wszystkim łatwość obsługi, otwartość oraz dostęp do setek tysięcy zarówno płatnych jak i darmowych gier i aplikacji. Niestety bywa tak, że buszując po zakamarkach sklepu Google Play instalujemy masę, często niepotrzebnych programów, które po pewnym czasie zaczynają spowalniać pracę naszego smartfona czy tabletu.

 

Co jakiś czas należałoby więc zrobić swego rodzaju "przegląd" i pozbyć się oprogramowania, którego już nie używamy. Są na to dwa sposoby - pierwszy, tradycyjny - odinstalowywanie wszystkie po kolei. Niemniej jednak może nam to zająć naprawdę sporo czasu. Ponadto to naprawdę żmudne zajęcie. Drugim sposobem jest odinstalowanie wszystkich zbędnych składników w dosłownie kilka sekund. Jak to zrobić? Poniższy poradnik zaprezentuje Wam sposoby na błyskawiczne odinstalowywanie zbędnych aplikacji i gier w Androidzie. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z systemem Google, dokładnie go przeczytaj, a przekonasz się, że będzie niezwykle pomocny podczas codziennego użytkowania.

 

Jak szybko odinstalować aplikacje z Androida - zdjęcie

 

Pierwszy i zarazem najprostszy sposób na pozbycie się niepotrzebnych programów nie wymaga nawet dotykania naszego smartfona. Wystarczy, że na komputerze zalogujemy się do naszego konta Google, z którym sprzężone jest urzadzenie mobilne i wejdziemy na Google Play. Teraz musimy kliknąć w zakładkę Moje Aplikacje Android. Po tej operacji, na ekranie monitora wyświetlą się wszystkie gry i aplikacje, które mamy aktualnie zainstalowane w smartfonie lub tablecie. Teraz zaznaczamy te pozycje, których chcemy się pozbyć (klikamy w ikonkę koszta znajdującą się obok tytuły gry/aplikacji). Gotowe! Teraz należy połączyć urządzenie mobilne z Internetem (WiFi lub pakiet danych oferowany przez operatora sieci komórkowej) i poczekać chwilę. Aplikacje odinstalują się automatycznie. Prawda, że proste?

 

Jak szybko odinstalować aplikacje z Androida - zdjęcie 2

 

Drugi, nieco bardziej skomplikowany sposób na pozbycie się niechcianego oprogramowania nie wymaga uruchamiania komputera. Wszystko robimy z poziomu smartfona. Na początku należy w menu głównym wejść w USTAWIENIA, później wybrać Aplikacje i zaznaczyć te, których chcemy się pozbyć. Wybieramy Usuń i gotowe.

 

Jak szybko odinstalować aplikacje z Androida - zdjęcie 3

 

Niemniej jednak w sieci dostępne są również różnego rodzaju menadżery plików, które poza możliwością usuwania wielu programów jednocześnie oferują szereg innych funkcjonalności. Są przy tym proste w obsłudze, więc nie powinny sprawić problemu nawet nieco mniej doświadczonym użytkownikom. Jednym z nich jest darmowy ES File Manager.

 

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: