MOBILEJak ukryć foldery za pomocą programu SecretFolder?

Jak ukryć foldery za pomocą programu SecretFolder?

Niedawno pisaliśmy, jak w kilku prostych krokach ukryć folder, plik lub dowolną lokalizację. Co prawda nie jest to trudne, ale jeśli chcemy ukryć kilkanaście różnych folderów w innych lokalizacjach, przechodzenie przez cały proces może być czasochłonny i żmudny. Na szczęście jest specjalny program, który poradzi sobie z tym wszystkim automatycznie i w mgnieniu oka.

 

Alternatywą dla manualnego ukrywania folderów jest program SecretFolder, czyli prosty sposób na ukrycie przed innymi użytkownikami komputera dowolnego elementu zapisanego na dysku twardym komputera. To również świetny sposób na to, aby zachować prywatność na komputerze, z którego korzystamy na spółkę ze współpracownikami, współlokatorami czy też rodziną. Warto zaznaczyć, że obsługa programu SecretFolder jest niezwykle prosta, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy poradzą sobie z opanowaniem wszystkich opcji i bez problemu ukryją wybrany folder lub plik. Co więcej, program dla dodatkowej ochrony możemy zabezpieczyć hasłem. Przejdźmy zatem do sedna i sprawdźmy, jak to wszystko działa.

 

Jak ukryć foldery za pomocą programu SecretFolder? - zdjęcie

 

Po pobraniu niewielkiego pliku instalacyjnego i przejściu przez standardowy proces instalacji, możemy ustawić hasło, którym będziemy zabezpieczać wybrane foldery. Po ustaleniu hasła naszym oczom ukaże się kolejne okno, w którym pojawią się wybrane foldery, które chcemy dodatkowo zabezpieczyć hasłem i ukryć. Jeśli chcemy dodać folder do ukrycia i zabezpieczenia, po prostu klikamy na przycisk „Add”, a następnie w oknie wyszukiwania folderu wybieramy odpowiednią lokalizację.

 

Jak ukryć foldery za pomocą programu SecretFolder? - zdjęcie 2

 

Dodawanie folderu do ukrycia i zabezpieczenia może być jeszcze prostsze, jeśli skorzystamy z metody przeciągnij-i-upuść – wystarczy złapać dowolny folder, a następnie przeciągnąć go na okno z programem SecretFolder. Po dodaniu folderu do listy możemy go ukryć (Lock) lub odblokować (Unlock) klikając odpowiednią opcję na pasku.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: