MOBILEJak zainstalować i skonfigurować Skype na Androidzie

Jak zainstalować i skonfigurować Skype na Androidzie

Skype to obecnie najpopularniejszy, darmowy komunikator internetowy. Użytkują go ludzie na całym świecie. Doskonale sprawdza się jako narzędzie podczas prowadzenia rozmów ze znajomymi, jak również w czasie firmowych, często wieloosobowych wideokonferencji. Do jego podstawowych funkcji należą między innymi - czat tekstowy, rozmowy głosowe, wideorozmowy oraz możliwość wykonywania połączeń telefonicznych. Już teraz nie musimy mieć dostępu do komputera, by korzystać z darmowych rozmów przez Skype. Wystarczy posiadać smartfon lub tablet z systemem Android oraz aktywne połączenie z internetem. Jeśli nie mieliście jeszcze styczności ze Skype, a chcielibyście z niego skorzystać lub po prostu jesteście ciekawi jak program ten działa na urządzeniach mobilnych to polecamy przeczytać poniższy poradnik, z którego dowiecie się krok po kroku jak zainstalować i skonfigurować Skypa na smartfonie z Androidem.

 

Jak zainstalować i skonfigurować Skype na Androidzie - zdjęcie

 

Najpierw należy uruchomić połączenie internetowe w naszym smartfonie (WiFi lub pakiet danych dostarczony przez operatora) i z poziomu mobilnej przeglądarki internetowej wejść TUTAJ.

Po kliknięciu w Pobierz zostaniemy przeniesieni do kolejnej strony, gdzie za darmo pobierzemy Skype na nasze urządzenie (należy postępować według instrukcji, które pojawiają się na ekranie.

 

Można także w menu głównym telefonu wybrać Sklep Google Play i tam w oknie wyszukiwania wpisać Skype. Pojawi nam się lista programów, z której wybieramy pierwszy. Zostaniemy automatycznie przeniesieni na stronę aplikacji, gdzie należy wybrać przycisk Zainstaluj. Po potwierdzeniu chęci instalacji następuje automatyczne pobranie programu. Po kilku - kilkunastu sekundach wracamy do menu głównego naszego telefonu, gdzie znajdziemy ikonkę aplikacji Skype.

 

Jak zainstalować i skonfigurować Skype na Androidzie - zdjęcie 2  Jak zainstalować i skonfigurować Skype na Androidzie - zdjęcie 3  Jak zainstalować i skonfigurować Skype na Androidzie - zdjęcie 4

 

Klikamy w nią co zainicjuje proces uruchamiania programu. Kiedy jest znajdziemy się w menu głównym aplikacji, mamy możliwość zalogowanie się do swojego konta Skype bądź też utworzenia nowego. Jeśli mamy konto, wystarczy wpisać login oraz hasło (lub zalogować się przez konto Microsoft) i gotowe! Mamy w pełni skonfigurowanego Skype z listą kontaktów. Samo użytkowanie nie różni się praktycznie od tego, znanego z komputerów. Menu wygląda bardzo podobnie i jest niezwykle intuicyjne w obsłudze. Co więcej program w wersji mobilnej dostępny jest także po polsku.

 

Jak zainstalować i skonfigurować Skype na Androidzie - zdjęcie 5  Jak zainstalować i skonfigurować Skype na Androidzie - zdjęcie 6

 

Jeżeli zaś po raz pierwszy chcemy skorzystać ze Skype wybieramy Utwórz konto (pasek u dołu ekranu). Po jego kliknięciu zostajemy automatycznie przeniesieni do formularza, który należy wypełnić (login, hasło oraz dane osobowe). Po ich weryfikacji zostaje utworzone nasze nowe konto Skype.

 

Teraz pozostaje tylko wyszukać znajomych i cieszyć się darmowymi rozmowami z ludźmi z całego świata!

 

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: