MOBILEJakie korzyści daje aplikacja SkyDrive dla Windows Phone?

Jakie korzyści daje aplikacja SkyDrive dla Windows Phone?

Korzystając z telefonu pracującego w systemie Windows Phone, z pewnością niejednokrotnie brakowało Wam miejsca na przechowywanie rozmaitych plików. Wraz z postępem nowych technologii najnowsze gry i aplikacje zajmują coraz więcej miejsca. To samo dotyczy zdjęć wykonywanych w wysokiej jakości HD oraz filmów. Z reguły ograniczona pamięć wewnętrzna zostaje szybko wypełniona i musimy ratować się dodatkowym rozszerzeniem. W praktyce i tak okazuje się, że miejsce szybko się kończy. Co zrobić, aby uniknąć konieczności usuwania cennych danych?

 

Jakie korzyści daje aplikacja SkyDrive dla Windows Phone? - zdjęcie
Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wirtualnego dysku – jest to wirtualna przestrzeń do przechowywania rozmaitych plików lub dokumentów w chmurze. Oznacza to, że możemy przenieść wszystkie dane z telefony o chmury, a następnie w każdej chwili wgrywać lub kopiować do pamięci telefonu i odwrotnie. Idealnym do tego celu rozwiązaniem jest SkyDrive – usługa Microsoftu, która od niedawna zmieniła nazwę na OneDrive. Przyjrzyjmy się jakie korzyści daje aplikacja dla urządzeń z systemem Windows Phone.

1. Możliwość zapisu dokumentów oraz ich edycji w chmurze. Jako, że jest to usługa Microsoftu, można ją zintegrować z pakietem Office. Dzięki temu można z poziomu wirtualnego dysku zarządzać ważnymi dokumentami, przechowywać je, a także edytować.

2. SkyDrive pozwala na dzielenie się plikami w dowolnym formacie ze znajomymi. Wystarczy udostępnić im link, gdzie znajdują się pliki do wysłania i gotowe.

3. Swobodne zarządzanie plikami, podział na foldery, możliwość zmiany ich nazwy i przesuwanie materiałów w dowolne miejsce – intuicyjna obsługa i interfejs sprawiają, że nawet początkujący użytkownicy nie powinni mieć trudności przy korzystaniu z zasobów.

4. Dostęp do rozbudowanej wyszukiwarki plików, która jest przydatna w momencie przechowywania dużej liczby materiałów zawartych w wielu folderach. Nie zabrakło przy tym funkcji podglądu rozmiaru pliku, daty utworzenia czy opcji szybkiego generowania linków do udostępnienia.

5. Multiplatformowość i możliwość synchronizacji z komputerem. Oznacza to, że założone konto np. na komputerze PC, jest w pełni dostępne z poziomu mobilnego telefonu z Windows Phone – możemy kontynuować edycję utworzonego pliku za pośrednictwem komputera i odwrotnie. Ponadto można przenosić dane między urządzeniami.

6. SkyDrive oferuje całkowicie za darmo 7 GB dodatkowego miejsca na pliki i dokumenty, a ponadto współpracuje z wersjami systemu Windows Phone 7.5 oraz Windows Phone 8.

SkyDrive niesie za sobą same zalety. Duża ilość darmowej przestrzeni, prostota zarządzania i edycji, integracja z wieloma programami, a także multiplatformowość to główne cechy, które stawiają aplikację w czołówce wirtualnych dysków dla urządzeń z systemem Windows Phone.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: